Glassnode Analistlerinden Çarpıcı Bitcoin ve Ethereum Yorumu! Ralli Devam Edecek Mi?

442

Zayıf on-chain aktiviteye rağmen kripto para birimlerinin fiyatlarındaki artış, Bitcoin ve diğer altcoinlerin birikiminin tamamlandığını gösterebilir.

Bitcoin aktif adresleri ocak ayından bugüne %35 oranında düştü

Güçlü bir short pozisyon sıkışması kripto para birimi piyasasına giriyor. Bu sonuca, Glassnode analistleri tarafından ulaşıldı. Onlara göre, varlıkların değeri ile on-chain faaliyetleri arasındaki güçlü farklılık, birikim aşamasının sona erdiğini ve piyasanın yeni bir ralli için hazırlandığını gösteriyor. Örneğin, Bitcoin ağındaki aktif adreslerin sayısı şu anda günde yaklaşık 275 bin adettir. Bu, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, ocak ayı zirvesinin %35 altında.

Aynı düşüş Eterde de görüldü. Ethereum ağında (450 bin) çok daha fazla aktif günlük adres olmasına rağmen, bu hala mayıs ayı zirvesinden %33 daha düşük. Glassnode, her iki ağdaki mevcut aktivitenin “boğa döneminden önce istikrarlı bir tasarruf aralığına” benzediğini söylüyor. Ağ işlemleri de aktivitede bir düşüş gösteriyor. Örneğin, Bitcoin (BTC)’in etkinliği %37,5’lik zirvelerden günde 200 bin işleme düşürüldü. Ethereum ağında, hacim azalması günde %26,6 ile 1,1 milyon işlem oldu.

Ethereum yine kalıpları kırıyor

Aynı zamanda işlem sayısının azalmasına bağlı olarak komisyon maliyetleri de düşmüştür. Şu anda, madencilere ödenen Bitcoin ağındaki toplam komisyon (blok madenciliği ödülleri hariç) günde ortalama 21 BTC’dir. Aynı zamanda, bir işlem için komisyon ortalama olarak 0,000051 BTC’dir (2,4 dolar). Ancak Ethereum söz konusu olduğunda durum farklı görünüyor. Burada komisyon hacmi düşüyor, ancak aksine ortalama çek büyüyor. Uzmanlara göre bu, karşılıksız tokenlere (NFT) olan yüksek talepten kaynaklanıyor olabilir. Bu yazının yazıldığı sırada, Ethereum ağındaki toplam günlük komisyonlar 10.000 ETH (32,4 milyon dolar) olarak gerçekleşti.

Uzmanlar, bir varlığın fiyatı ile zincir içi faaliyeti arasındaki bu kadar güçlü bir farklılığın, tam gelişmiş bir boğa piyasası için tarihsel olarak anormal olduğunu kabul ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve diğer altcoinler için bir ralliden veya kısa token tekliflerinden önce ısınmak nadir değildir. Genel olarak, Glassnode’a göre, bu tür dönemler genellikle bir ayı piyasasında kripto para birikiminin sona ermesine eşlik eder.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Atozmarkets.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku