Bu Ankete Göre Bitcoin En Çok Bu Yaş Grubu Arasında Popüler

0 2

DeVere Group tümü 1980 ile 1996 arasında doğmuş olan dünya çapında (Kuzey Amerika Latin Amerika Asya Afrika Orta Doğu Avustralya İngiltere) 700den fazla katılımcıyla bir anket yaptı.

Ebeveynleri büyükanne ve büyükbabaları altını tercih ederken Y kuşağının üçte ikisi şu anda güvenli liman anlatısı nedeniyle Bitcoinin daha iyi bir yatırım seçeneği olduğunu düşünüyor.

Dalgalanmalara ve istikrarsız fiyatına rağmen Bitcoin 20 ila 40 yaşları arasında nispeten güvenli bir uzun vadeli yatırım olarak kabul edilir.

Yüzyıllar boyunca altın güvenli liman yatırımı olarak görülüyordu. Ancak altın yakında genç nesiller arasında tahtını Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bırakabilir.

Mülke yatırım yapmak veya bankaya külçe para koymak yerine 1980lerde ve 1990larda doğan genç nüfus Bitcoine yatırım yapmaya daha eğilimli.

DeVere Group tarafından yayınlanan bir ankete göre ankete katılan Y kuşağının yüzde 67si Bitcoinin güvenli liman varlığı olarak altına karşı daha iyi bir yatırım olduğunu düşündüklerini söyledi.

Volatilite hala bir sorun olarak görülse de kripto para birimlerinin değeri gittikçe daha fazla yatırımcıyı özellikle de onları sıkıntılı zamanlarda servetlerini güvence altına almak için uzun vadeli bir yatırım olarak gören gençleri çekiyor.

Yatırımcıları çekmenin yanı sıra Bitcoin kripto para dünyasında fazla risk almak istemeyen her kesimden insanlara da ilginç görünmeye başladı.

2020 sona yaklaşırken Bitcoin tarihsel rekor değerini geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.956 dolara ulaştı.

En iyimser ekonomistler kripto para biriminin fiyatının 2021in sonundan itibaren 250 bin doları aşabileceğini düşünüyor ki bu bir yıl içinde 10 kattan fazla bir artış demek !  

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku