Fidelity Raporu: Kurumsal Yatırımcıların Çoğu 2026’da Kripto Para Sektöründe Olacak

19

Kripto para piyasasına son zamanlarda, birçoğu enflasyona karşı bir korunma olarak varlık sınıfına başvuran kurumsal yatırımcılar hâkim oldu. MicroStrategy’nin yakın zamanda toplam portföyünü 100.000 BTC’ye çıkarmak için daha fazla Bitcoin satın aldığı bildirildi. Yakın tarihli bir rapora göre, kurumsal yatırımcılar, birçoğunun katılması beklenen kripto piyasasına girmeye devam edecek.

Ankete göre kurumsal yatırımcılar kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlıyor

Fidelity Digital Asset tarafından yayınlanan anketin sonuçlarına göre, kurumsal yatırımcıların yüzde 70’i yakın gelecekte dijital varlık satın almayı veya yatırım yapmayı planlarken, yüzde 90’ı 2026 yılına kadar kripto piyasasına girmeyi planlıyor. Anket gizli bir şekilde yürütüldü. ABD, Asya ve Avrupa’daki 1.100 kurumsal yatırımcının görüşleri dikkate alındı.

Ankete katılan kurumların yüzde 52’sinin şu anda kripto para birimlerine yatırım yaptığı ortaya çıktı. Anket ayrıca, Asya’daki kurumsal yatırımcıların, Avrupa ve ABD’dekiler hızla yetişmesine rağmen, diğer bölgelerdeki yatırımcılara kıyasla kriptoya önemli ölçüde maruz kaldıklarını ortaya koydu. Halihazırda Asya’nın benimsenme oranı yüzde 71, onu Avrupa (yüzde 56) ve ABD (yüzde 33) izliyor. Kurumlar arasında artan kripto ilgisinin nedeni mali ve parasal önlemlerle bağlantılıydı. Fidelity Digital Asset başkanı Tom Jessop konuya ilişkin şunları söyledi:

Pandemi – ve buna karşılık olarak alınan mali ve parasal önlemler – birçok kurumsal yatırımcının yatırım tezlerini tanımlaması ve operasyonel hale getirmesi için bir hızlandırıcı oldu.

Kurumsal yatırımcılar lider kripto para Bitcoin’in portföyün bir parçası olması gerektiği konusunda hemfikir

Artan kripto ilgisi, kurumların varlık sınıfı hakkında daha derin bir anlayış geliştirdiğini ve “eğitimden benimsemeye kadar üç aşamalı yolculukta ilerleme kaydettiğini” ortaya koyuyor. Buna ek olarak, ankete katılan 10 kurumdan dokuzu, kripto para birimlerinin yüksek potansiyelini ve diğer varlıklarla düşük korelasyonunu çekici bulduklarını itiraf etti. Ayrıca 10 kurumdan 8’inin Bitcoin’in portföylerinin bir parçası olması gerektiği konusunda hemfikir olduğu açıklandı. Bu inanç Asya’da büyük ölçüde paylaşılsa da Avrupa’daki kurumların dörtte üçünden fazlası, bir önceki yılın üçte ikisine kıyasla aynı görüşü paylaşıyor. ABD’de, ankete katılan kurumların yüzde 69’u bu inancı paylaşıyor.

Kripto para birimlerine yönelik benimseme arttıkça, kurumsal yatırımcıların yüzde 63’ü elektronik ticaret sunan saklama hizmeti ararken, yüzde 56’sı piyasa verileri ve analitiği sunan bir saklama hizmeti istiyor. En çok aramayı ABD’li yatırımcılar yapıyor. Benimsemeyi engelleyen ana endişeler, fiyat volatilitesi, piyasa manipülasyon endişeleri ve rapora göre değeri ölçmek için temellerin eksikliği. Bir önceki yıla kıyasla, karmaşıklıklar ve piyasa altyapıları hakkında daha az endişe dile getirildiği de anketin ortaya koyduğu bir başka sonuç.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku