Cardano (ADA) Alarm Veriyor: Analistten Kritik Açıklama Geldi!

147
Tüm altcoin’ler toplanırken, Cardano (ADA) büyük bir düşüş yaşadı. Son zamanlardaki düşüş, ADA yatırımcıları için işleri daha da kötüleştirdi. ADA, an itibariyle 0.60 dolardan işlem görüyor.

100 bin ila 1 milyon ADA tutan adres sayısında düşüş yaşanıyor

Cardano fiyatı, Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,11 dolardan bu yana 35 haftalık bir düşüş yaşıyor. Bu süreçte, ADA sadece yüzde 60’lık bir yükselişle 1,24 dolara yükseldiği Mart ayında umut vaat etti. Ancak, bu uzun sürmedi ve Cardano tekrar değer kaybetmeye başladı. Son piyasa çöküşü işleri daha da çıkmaza soktu. FxStreet analistlerinden Akash Grimath’a göre, ADA ivme kaybetmeye devam edecek. Analiste göre, Cardano fiyatı için ani temel destek, mevcut fiyattan yüzde 35 aşağı seviyede olan 0,397 dolarda bulunuyor. Analist, bu nedenle, yatırımcılar dipten satın almak istiyorsa, 0,397 dolar seviyesinin ideal olduğunu belirtti. ADA’nın bu seviyeye düşmesi, satıcıları harekete geçirecek ve alıcıların ADA’yı indirimli olarak almasına izin verecektir.
100 bin ila 1 milyon ADA  tutan cüzdan sayısındaki son düşüş, Cardano fiyatındaki karamsar görünümünü daha da güçlü kılıyor. Bu yatırımcı kategorisi, tokenlerini satıyor ve sayıları 11 Mart’tan bu yana 22.807’den 21.100’e düştü. Bu yüzde 7,9’luk düşüş. Bu durum, yatırımcıların tokenlerini sattığını ve henüz ADA’da yükselişe geçmediğini gösteriyor. Düşüş görünümünden bağımsız olarak, 0,677 doların üzerinde üç günlük bir mum, önemli bir seviyeyi geri kazanacak ve bu kritik seviyeyei bir destek seviyesine çevirecek. Bu gelişme tek başına bir satın alma çılgınlığını tetikleyebilir ve 0,785 dolarlık engeli geçerek düşüş tezini geçersiz kılabilir. Böyle bir durumda, Cardano yükselebilir ve 0,900 dolar bariyerini aşabilir.

Cardano fiyat artışı, yaklaşmakta olan güncellemelere bağlı

Popüler YouTube kanalı Coin Bureau’nun ev sahibi, Cardano (ADA)’nun gelecekteki fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cardano’nun fiyatının ne kadar yükselebileceği konusunda açıklama yapan analist, bunun ekossitemin gelecekteki gelişmelerine bağlı olacağını söylüyor. Analist, “Bu sabit satış baskısını Cardano’nun devasa piyasa değeriyle birleştirdiğinizde, ADA kısa vadede buradan 2 kat daha fazla yükselecek kadar şanslı olacak. Ancak ADA’nın uzun vadeli potansiyeli söz konusu olduğunda bu çok farklı bir konu. ADA’nın uzun vadede ne kadar yükseğe çıkabileceği nihayetinde Cardano’nun yaklaşmakta olan kilometre taşlarına bağlı.” ifadelerini kullandı.

Cardano CEO’sundan Çarpıcı Bitcoin Yorumu Geldi

Cardano araştırma ve geliştirmesinden sorumlu olan Input Output Global’ın (IOG) CEO’su Hoskinson, bugün ilginç bir tweet paylaştı. Hoskinson’a göre, projenin geliştiricileri, kullanıcıların çeşitli protokollerde paylaştırmak için ADA’larını kilitlemelerini zorunlu kılsaydı, Cardano’nun TVL’si 19 milyar dolardan fazla bir değere sahip olabilirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku