Beyaz Saray Danışmanı: Biden Hükümeti Bitcoin Madenciliği Yapıyor

1.094
Kripto para uzmanı ve Beyaz Saray danışmanı Whit Gibbs, Joe Biden hükümetinin Bitcoin (BTC) madenciliği yaptığını söyledi. Compass Mining’in CEO’su, bu kritik açıklamayı Anthony Pompliano’nun programında yaptı.

 

ABD hükümeti, 2013’ten beri Bitcoin madenciliği yapıyor olabilir

Halihazırda Bitcoin madenciliği yapan ülkeleri listeleyen Gibbs, ABD’nin de Bitcoin madenciliği yaptığını belirtti. Bu bağlamda en çok ön plana çıkan ülkeler arasında El Salvador ve Venezuela hükümetleri yer alıyor. Pompliano, Gibbs’e ABD’nin neden BTC madenciliği yapmadığını sorduğunda, Gibbs “Amerika zaten yapıypr” ifadesini kullandı ancak daha sonra ”belki” kelimesini açıklamasına ekledi. Yönetici, ABD hükümetinin, ülkenin Batı yakasında bir yerde BTC madenciliği yapabiliyor olacağını ancak bunun kendi tahmini olduğunu vurguladı. Gibbs, bu sorunun ulusal güvenlik ve gizliliik faktörünü kapsadığındani daha fazla açıklama yapmayacağını belirtti.
İşte ABD'lierin Google'da En Çok Aradığı 2 Altcoin!
 
Gibbs’e göre, Bitcoin madenciliği gelişmekte olan ülkelerin yaşam standartlarını iyileştirmelerine yardımcı olabilir. Yöneticİ, El Salvador’un yürütmekte olduğu Bitcoin planının önümüzdeki 20 ila 30 yıl içinde olumlu sonuçları olabileceğini belirtti. Pompliano  da federal hükümet tarafından BTC madenciliği yapıldığını ve bir federal kurumun BTC madenciliğine dahil olduğunu iddia etti. Bitcoin madenciliği için bir bütçenin onaylanmasını talep etmek yerine, hükümet kripto para madenciliğine için daha fazla bilgisayar kullanmaya başladı. Pompliano’ya göre, eski bir istihbarat ajanının kendisine ifşa ettiğine göre, bu faaliyet 2013’ten beri ABD’de gerçekleşiyor. Uzman, bu hükümet görevlisinin kimliğinin gizli kalmasını istediğini belirtti. Gibbs’i izleyicilere dönerek, ”başımız belaya girmesin” diyerek şaka yaptı.

Senatör Elizabeth Warren, BTC madencilerini hedef alıyor

Senatör Elizabeth Warren, Bitcoin madenciliğine karşı baskıcı bir kampanya başlattı. Warren, operasyonlarının iklim değişikliği üzerindeki etkisini öne sürerek, New York’ta bir BTC madenciliği şirketine karşı lobi faaliyetleri  yürütüyor. Senatör, ülkedeki kripto para madenciliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir kampanya başlattı. Greenidge Generation Holdings CEO’su Jeff Kirt’e gönderilen bir mektupta senatör, şirketin operasyonlarıyla ilgili endişeler konusunda uyardı.
ABD'li Senatör Ethereum (ETH)'u Hedef Aldı: Küçük Yatırımcılar Risk Altında!
 
Greenidge ise kendisini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk karbon nötr BTC madencisi olarak adlandırıyor. İşadamı New York eyaletinde bir Bitcoin madenine sahip ve Güney Carolina’da bir tane daha inşa etmeyi planlıyor. Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailycoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku