İngiliz Kripto Para Yatırımcılarının Yüzde 29’u Her Gün Bunu Yapıyor

57

FCA’ya göre, her gün daha fazla insan kripto para yatırımı yapıyor. Yine de az insan neye yatırım yaptığını tam olarak anlıyor. İngiltere’deki insanlar bugün, kripto patlamasının zirvede olduğu 2017 de dahil olmak üzere, diğer tüm yıllardan daha fazla Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgileniyor. Birleşik Krallık’ın Mali Davranış Otoritesi anketine göre, yetişkinlerin yaklaşık %78’i kripto para birimlerini biliyor ve Birleşik Krallık’ta 2,3 milyondan fazla kişi bir noktada kripto birimlerine sahip veya geçmişte sahip olmuştur.

Kripto piyasası ciddi bir yatırımdır

İngiliz halkının kripto para piyasası hakkında düşünme şekli önemli ölçüde değişti. FCA, yatırımcıların kripto piyasasını artık bir kumar olarak değil, ciddi bir yatırım veya geleneksel yatırımlara alternatif olarak gördüklerini belirtiyor. Kumar seçeneğinin popülaritesi ise %9 ila %38 düştü. Ayrıca, insanlar fiyat oynaklığını daha çok fark ediyor. Bakiyelerini günlük olarak kontrol eden yatırımcı sayısı 2020’de %13’ün iki katından fazla artarak %29’a yükseldi. İngilizler uzun vadeli yükseliş eğiliminde. Anket, kripto para sahibi olanların yaklaşık yarısının “bir noktada para kazanacaklarına” güvenerek risklerini artırmayı planladığını ortaya koydu.

Kripto para terimi aramaları mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Bununla birlikte, yatırım yapmak için tüm yeni seçenekler karşısında FCA, “genel kripto para birimi anlayışının azaldığı” konusunda uyarıyor. Bu rakam, geçen yılki 1,9 milyona kıyasla hodlers sayısında bir artışı temsil ediyor. FCA verileri, ülkedeki kripto piyasasıyla ilgili bilgi aramalarında belirgin bir artışla da tutarlı gözüküyor.

“Kripto para” anahtar kelimesine ilgi son iki hafta içinde önemli ölçüde düşmüş olsa da bu terim için yapılan aramalar mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ilgi 2020 ve önceki yılların oldukça üzerinde bulunuyor. FCA ayrıca ortalama yatırımda bir yılda 260 sterlinden 300 sterline çıkan bir artış buldu. Yani teorik olarak, kurumsal yatırımcıları bir kenara bırakırsak, İngiltere’deki küçük perakende yatırımcıların portföylerinde yaklaşık 1 trilyon dolar var. Aynı kalan bir şey, kripto yatırımcısının tipik profili oldu. Ankete katılanların neredeyse %70’i, 35 yaş civarında erkek Y kuşağı olarak ortaya çıktı.

Bitcoin Hala Kral

Bitcoin, geçen yıla göre %3 artışla İngilizler için favori kripto para yatırımı olmaya devam ediyor. Katılımcılar tarafından yaklaşık olarak belirtilen, Ethereum için %35, Litecoin için %21, XRP için %18 ve Bitcoin Cash için %15 oranları ile karşılaştırıldığında daha yüksek oranda %66’sı Bitcoin tuttuklarını söyledi. FCA, birkaç yıldır kripto para birimleri konusunu yakından takip ediyor. Çalışmada, FCA, kripto para piyasasına olan bu artan ilginin, Bitcoin’in yıllar boyunca fiyat oynaklığından ve yükseliş davranışından güçlü bir şekilde etkilendiği sonucuna varıyor. Kripto birimlerinin geri kalanının çoğaltma eğiliminde olduğu bir şey.

2020’den bu yana, kurumsal yatırımcılar ve geleneksel finansal hizmet firmaları piyasaya girmek için artan bir iştah gösterdiğinden, kripto varlıklara olan ilgi perakende tüketicilerin ötesine ulaştı. (…) Bu yükseliş diğer kripto varlıklara da yansıyor. Bu son ivmenin, araştırma sorularımıza tüketici yanıtlarını etkilediğini düşünüyoruz. Ancak FCA’nın ilgisi perakende yatırımcıların ötesine geçiyor. Düzenleyici otorite ayrıca CBDC’lerin etkisi ve potansiyeli ile ilgili birçok yönü de inceliyor. Ayrıca kara para aklama ve terörizmi önlemeye ve bunlarla mücadele etmeye yönelik çabaların denetimi ve aynı zamanda kripto para ile ilgilenen bireysel ve kurumsal yatırımcılara rehberlik sağlayan en önemli kamu kurumlardan biridir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku