Stabil kripto paralarda patlama: 10 milyar dolar geçildi

0 0

Bitcoin nispeten 10 bin dolar seviyelerine yakın seyrederken toplam stabil kripto para arzı da ilk kez 10 milyar doları geride bıraktı.

Haberin yayınlandığı dakika itibariyle tüm stabil kripto para birimlerinin toplam arzı yaklaşık 10.6 milyar dolar civarında seyrediyordu.

BİTCOİN ETHERUM XRP TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Tether yüzde 85 pazar payı ve 89 milyar dolarlık arz ile bu alanda liderliğini sürdürüyor. Bunu yüzde 72 pazar payıyla USDC takip ediyor.

2020 stabil kripto para birimleri için çılgın bir yıl oldu. Şubat ayının başından bu yana pazar yüzde 80 büyüdü. Öte yandan Tetherin pazar payı şubat başında yüzde 82den yüzde 85e yükseldi.

Stabil kripto paralar değeri sabitlemek ve kripto para piyasalarındaki aşırı fiyat oynaklığından etkilenmemek için kullanılıyor.

Binance tarafından son aylarda yayınlanan ve portföy büyüklüğü 100 bin ila 25 milyon dolar arasında değişen 69 müşteriyi kapsayan bir araştırma yatırımcıların yüzde 96sının istikrarlı kripto para kullandığını ortaya koydu. Müşterilerin yüzde 40ından fazlası USDTyi tercih ederken yüzde 19 USDC yüzde 13 PAX yüzde 13 TUSD yüzde 6 DAI yüzde 3 BUSD yüzde 2 GUSD ve yüzde 2 de USDS kullanıyor.

Ayrıca ABD doları dışındaki farklı para birimleri tarafından desteklenen istikrarlı kripto para birimleri de var. Örneğin son zamanlarda Türk Lirası tarafından 1: 1 oranında serbest bırakılan ve desteklenen BiLira (BTRY) bunlardan biri.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku