FCA analizine göre, tahmini 1.9 milyon İngiliz dijital varlık sahibi

0 1

Financial Conduct Authority (FCA) tarafından Salı günü yayınlanan bir pazar araştırması raporu İngiltere nüfusunun % 386sının kripto para birimine sahip olduğunu tahmin ediyor.

Raporun yazarları “Şu anda genel nüfusun %3.86inin kripto para birimleri olduğunu tahmin ediyoruz. Bu yaklaşık 50 milyon olan İngiltere nüfusunun 1.9 milyon kadar yetişkin anlamına geliyor. Diğer bulgular “teknik bilginin çoğu kripto para birimi sahibi arasında yüksek göründüğü” ve “kripto para birimine sahip tüketicilerin %75inin 1000 £ altında olduğu değerlendirmesini içerir “ açıklamalarında bulundu.

FCAnın açıklaması ise “Kriptoasset satın alanların % 83ünü İngiltere merkezli olmayan borsalar aracılığıyla yapıyor” şeklinde oldu.

Bulgular İngilteredeki kripto sahiplik derecesine ilişkin bir anlık görüntü sağladıkları göz önüne alındığında FCA YouGovun kaynaklarından ve 2.681 çevrimiçi katılımcının katılımından geldiğini söyledi.

FCAnın geçici strateji müdürü Sheldon Mills “Bu FCA raporu İngiltere tüketici nüfusu arasında kriptoassetlerin artan popülaritesini ortaya koyuyor. Bu pazarı ve insanların bu varlıklarla nasıl etkileşime geçtiğini daha iyi anlamak için çalışmalarımızın önemini vurguluyor” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku