Düzeltmeden Hızla Toparlanan Altcoin DOGE’yi Tahtından İndirdi!

202
3 Aralık Cuma günü yaşanan sert düzeltmenin ardından, kripto para piyasası toparlanma belirtileri gösteriyor. En hızlı toparlanan altcoin projeleri arasında Terraform Labs’ın yerel kripto para birimi LUNA bulunuyor.

Altcoin Luna fiyat artışının arkasında DeFi faktörü bulunuyor

 LUNA,  27.8 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 32’lik bir fiyat artışıyla an itibariyle 73.46 dolardan işlem görüyor. Bu hızlı toparlanma ile LUNA,  meme kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) geride bırakarak, piyasa değeri açısından ilk 10’a girmeyi başardı. Altcoin, son birkaç haftadır Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Haftalık grafiklerde Bitcoin karşısında yüzde 64’ten fazla değer kazandı. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, altcoin LUNA’nın fiyat artışı, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında LUNA’nın artan kullanımı sayesinde meydana geliyor. Ayrıca, Terra Blockchain’inde gerçekleşen geliştirme faaliyetinde keskin bir artış var.

Terra Blockchain’i merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe en çok aranan platformlardan biri olarak yavaş yavaş ivme kazanıyor. Terra protokolü, merkeziyetsiz bir finans (DeFi) ekosisteminde faydalı olan itibari paraya sabitlenmiş stablecoin’leri dağıtma algoritması üzerinde çalışır. Terraform’un DeFi ekosistemi, Pylon, Mirror ve Anchor gibi popüler uygulamaları içeriyor. Bu unsurlar, altcoin fiyatını olumlu etkiliyor.

 

Terra, toplam kilitli değer (TVL) açısından üçüncü en büyük Blockchain konumunda!

Ayrıca, DeFi Llama tarafından açıklandığı gibi Terra, toplam kilitli değer (TVL) açısından üçüncü en büyük Blockchain konumunda. Terra (LUNA) fiyatıyla birlikte, platforma kilitlenen toplam değer 13,86 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. TVL açısından, Terra şu anda lider altcoin Ethereum ve Solana’dan sonra üçüncü sırada yer alıyor
İşte Ağustos İçin Radarınıza Almanız Gereken 2 Altcoin Projesi!
 
 Popüler kripto para gazetecisi WuBlockchain,” DeFi Llama’ya göre, Terra’daki kilitli değer, Avalanche ve Solana’yı geçerek üçüncü sırayı aldı ve yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Son 7 günde, Terra-TVL  yüzde 42.9 büyüdü. Altcoin Luna da hızlı bir şekilde toparladı ve yeni bir rekor kırdı. Bunlar, Terra’nın DeFi alanında hakim bir güç olarak ortaya çıktığının açık işaretleridir. Terra’nın daha fazla kazanç sağlayıp sağlayamayacağını ve piyasa değeri açısından Solana’yı geçip geçemeyeceğini görmek ilginç olacak.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku