İşte Aralık’ta Radarınızda Olması Gereken 5 DeFi Tabanlı Altcoin!

617

Bu makalede, merkezi olmayan finans (DeFi) tabanlı beş altcoin analizine göz atacağız. Bu DeFi tokenlerde, Aralık ayı içinde ilginç gelişmeler beklen’yor. Bu gelişmeler fiyatlarına da olumlu yansıyabilir.

DeFi tabanlı altcoin THOR’dan yatırımcılarına Noel hediyesi: Proje kendi ana ağını piyasaya sürecek

İnceleyeceğimiz ilk DeFi tabanlı altcoin Reserve Rights (RSR) olacak. Reserve protokolünde iki tane kripto para birimi bulunuyor: Reserve token (RSV) ve Reserve Rights token (RSR). RSV token, merkeziyetsiz bir stablecoin iken Reserve Rights token, Reserve token’ının istikrarını kolaylaştırmak için kullanılan bir kripto para birimidir. RSR, RSV’nin fiyatını 1 Dolarda tutmak için arbitraj sistemini kullanır. RSR, 31 Aralık tarihinde Ethereum ağı üzerinde tam rezerv protokolünü piyasaya sürüyor ve bunun fiyatlama yapması bekleniyor. RSR’nin 0,06 dolar direncini kırmasından sonra hedefi 0,1 dolar olacaktır ve bunun için gerekli hacim oluşuyor. Önemli destek ise 0,04 olarak gözüküyor.

İkinci sırada inceleyeceğimiz DeFi tabanlı altcoin projesi THORChain (THOR). THOR, kullanıcıların çeşitli ağlar üzerinden alışveriş yapmasına olanak tanıyor. 2,85 milyar dolar değeriyle piyasada 63. sırada yer alıyor. THOR, 31 Aralık tarihinden önce muhtemelen Noel’den önce kendi ana ağını piyasaya sürecek. Bunun fiyatı yükselteceği düşünülüyor.

Chainlink, Japonya’nın en büyük borsasında listenecek

Üçüncü sıra ise altcoin Swipe (SXP) var. Swipe, finans araçlarını birbirine bağlama amacına sahip bir kripto para platformudur. Ana token, ağa güç sağlayan ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılan SPX’tir. Swipe, Aralık ayında Swipe Financial uygulamasını kullanıcılara sunacak. Uygulamanın hizmete girmesinin fiyatı olumlu yönde etkileyeceği düşünülüyor. SXP, 2,10 dolarlık yatay destek bölgesinin üzerinde yer alıyor.

Dördüncü olarak inceleyeceğimiz DeFİ tabanlı altcoin Chainlink (LINK), Japonya’da hacme göre bir numaralı borsa olan BitFlier tarafından Aralık 2021’de listelenecek. Listelenmenin fiyatı daha da yukarılara taşıması bekleniyor. Son olarak inceleyeceğimiz Defi projesi Orion Protocol (ORN). Orion Protocol, tüm kripto piyasasının likiditesini merkezi olmayan bir platformda toplayarak DeFi’deki en büyük sorunlardan bazılarını çözmeyi amaçlayan bir platformdur. Yerel kripto para birimi ORN’dir. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi Orion Protocol Aralık ayında resmi olarak likidite artırma eklentisini sunacak. Bunun fiyatı yükseltmesi bekleniyor. ORN fiyatı Eylül ayından bu yana 7 doların biraz üzerinde yatay seyrediyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku