Çin'den Kripto Paralara Bir Darbe Daha! İşte Ayrıntılar!
Çin'den Kripto Paralara Bir Darbe Daha! İşte Ayrıntılar!

Çin’den Kripto Paralara Bir Darbe Daha! İşte Ayrıntılar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Kripto para karşıtlığının zirveye ulaştığı Çin’de, her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Çin’in merkezi hükümeti, kripto madenciliği faaliyetleri için elektrik fiyatlarını artırmaya hazırlanıyor.

 

Daha fazla kripto para madencisinin ülkeyi terk etmesi bekleniyor

Çinli Gazeteci Colin Wu’ya göre, Hainan Eyaleti, bölgedeki kripto para madenciliği faaliyetleri için kilovat saat başına 0,13 dolar daha yüksek elektrik fiyatının uygulandığını duyurdu. Yetkililerin uzun süredir devam eden kripto karşıtı duruşu göz önüne alındığında bu gelişme şaşırtıcı değil. Bu yeni elektrik fiyat artışı ülkenin farklı köşelerine yayıldığından, daha fazla madenci zor durumda kalabilir ve ülkeyi terkedebilir. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, hükümet bazı eyeletlerde kripto  para madenciliği yasağı getirirken, elektrik fiyatı artışı konusunda da zaten uyarmıştı. Bununla birlikte, eski uyarı yalnızca devlete ait kuruluşlara yönelikti, bu nedenle, artan elektrik fiyatlarını nedeniyle sektörün özellikle küçük eyalatlerde büyük darbe alması bekleniyor.
Çin Kripto Para Madencilerini Avlamak için Yeni Bir Sistem Geliştirdi
 
Bunu takiben, ülkenin baş ekonomik planlayıcısı Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun (NDRC) sözcüsü Meng Wei, endüstriyel ölçekli Bitcoin madencilik faaliyetlerinin kapatılacağını ve buna katılan devlet şirketlerinin lisansının iptal edildiğini açıkladı.  Meng Wei, Çinli yetkililerin kripto  para madenciliğine karşı devam eden “tehlikeli” argümanlarını destekledi. Yönetici, sektörün “çok fazla enerji tükettiğini” ve “çok fazla karbon emisyonu ürettiğini” belirtti. Yetkililer, kripto madenciliğini, Çin’in karbon nötr emellerini tehlikeye atmakla tehdit eden, “son derece zararlı” bir uygulama olarak kabul etti.

Çin’in karbon emisyonunu sıfıra indirme hayalleri!

Çin’in karbon emisyonunu sıfıra indirme hayalleri ile Çinli yetkililer, kripto para madenciliğini topraklarından tamamen ortadan kaldırmanın gerekli olduğunu düşünüyor. Çeşitli özel kripto madenciliği çiftliklerini kapattıktan sonra, hükümet  halka açık yerleri kripto madenciliği için gayri meşru kullanımlarını araştırmaya başladı.
Tarihi Toplantı Sona Erdi: Çinli Bitcoin Madencileri Yuvadan Uçuyor mu?
 
Zhejiang eyaleti yayınladığı uyarı raporunda şu ifadelere yer verdi ”“kripto para madenciliği ve ticareti sorunlarının düzeltilmesine ilişkin ulusal çalışma dağıtımını kapsamlı bir şekilde uygulamak, karbon zirvesini ve karbon nötrleştirmeyi düzenli olarak teşvik etmek ve kilit alanlarda riskleri önlemek ve çözmek için hükümetimiz yakın zamanda kapsamlı bir şekilde ortak bir regülasyon eylemi başlattık. kamu kaynaklarının kullanımıyla mücadele için, kriptol para madenciliği ve ticaret faaliyetleri yasaklanmalı.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Çin’den Kripto Paralara Bir Darbe Daha! İşte Ayrıntılar!