Popüler Analist 2022 İçin Gerçekçi Bitcoin Hedefini Açıkladı!
Popüler Analist 2022 İçin Gerçekçi Bitcoin Hedefini Açıkladı!

Glassnode Analistinden Önemli Bitcoin Yorumu: Kritik Metrik Zirvede!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Kripto para piyasası, dün 2021’in en acımasız düzeltmelerinden birine tanık oldu ve genel piyasa birkaç saat içinde yüzde 15’ten fazla değer kaybetti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), toparlanmadan önce yüzde 20 düştü.

Dipten satın almaya yönelik ilgi son 3 ayın zirvesine ulaştı

Bitcoin 43 bin dolara kadar düşerken, Ethereum ise 3.500 dolar seviyesini gördü. Piyasada sert bir düzeltme yaşanırken, yatırımcılar ise dipten satın almaya odaklandı. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment şunları bildirdi:
Bitcoin, 43,5 bin dolara kadar düşerken, Ethereum da 3,54 bin dolara düştü. Ancak fiyatlar, son 3 ayın en büyük ”dipten satın al” eğilimiyle sıçradı. Omıciron varyantının neden olduğu korku, yatırımcılar arasında yayılıyor.

 El Salvador Başkanı Nayyib Bukele de elini çabuk tutarak, dipten satın aldı. Başkan, yaklaşık 48.700 dolar seviyelerinde 150 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Omicron varyantının son zamanlarda yayılması, dünya çapında ekonomilerin yeniden açılması konusunda şüpheler uyandırdı. Bu durum, küresel piyasayı büyük bir baskı altına sokarak yatırımcıları güvenli liman varlıklarına yönelmeye zorladı. Singapur merkezli kripto borsası Luno’nun başkanı Vijay Ayyar şunları söyledi:

Piyasalar, birçok ülkede vakaların ortaya çıkmasıyla birlikte, omikron etrafındaki belirsizlik nedeniyşe gergin bir dönemden geçiyor. Bunun ekonomiler ve piyasalar için ne anlama geldiğini ve dolayısıyla belirsizliğin boyutunu söylemek zor.

Glassnode baş analisti: Bitcoin, toparlanacak! Panik yapmaya gerek yok

Dün yaşanan fiyat düzeltmesinin bir sonucu olarak, kripto para pazarlarından 2 milyar dolardan fazlası birkaç saat içinde tasfiye edildi. Bitcoin vadeli işlemleri açık pozisyon da, sadece bir saat içinde 3,3 milyar dolarlık şaşırtıcı bir pozisyonun kapanmasıyla önemli ölçüde düştü. Bu, tüm açık sözleşmelerin yaklaşık yüzde 17’siydi. Bitcoin açık pozisyonlarındaki düşüş, fiyatın iyileşmesine yol açacak sağlıklı bir gelişme olabilir. Glassnode’da analisti olan Checkmate.btc, piyasanın toparlanmasını bekliyor ve yatırımcıların bu noktada panik yapmamasını istiyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, kripto para yatırım yöneticisi LedgerPrime’ın baş yatırım yetkilisi Shiliang Tang da, bu son geri çekilmenin Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi için kesinlikle pozitif olduğunu iddia ederek yükseliş eğilimi gösterdi. Tang şunları söyledi:

Bu düşüş kesinlikle Covid korkuları ve enflasyonla ilgili endişelerin bir sonucu olarak gördüğümüz hisse senedi fiyatlarındaki düşüşü izledi.  Ancak, kripto ve hisse senedi piyasaları birlikte dalgalanma eğiliminde olsa da, bunlar farklı pazarlar ve özellikle kripto güçlü bir boğa döngüsünde. Ayrıca, boğa koşusunda olan Bitcoin için zincir içi metrikler hala güçlü. Bu, bu düzeltme bittiğinde, Bitcoin fiyatının yukarı doğru patladığı bir arz şoku görmemiz gerektiği anlamına geliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Glassnode Analistinden Önemli Bitcoin Yorumu: Kritik Metrik Zirvede!