Terra (LUNA) Durmak Bilmiyor: Fiyat Artışı Devam Edecek mi?

106
Kripto para piyasası yatay yönde bir hareket sergilerken, Terraform Labs’ın yerel tokeni LUNA geçen hafta yüzde 60 artış kaydederek, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. LUNA, Polygon (MATIC), Shiba INU ve Avalanche (AVAX) gibi son zamanlarda iyi performans gösteren kripto paraları geçti..

Terra (LUNA) fiyat artışının arkasındaki faktörler neler?

LUNA, an itibariyle 26,8 milyar piyasa değeri ve yüzde 9,58’lik bir artış ile 68.96 dolarda, tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem görüyor. Altcoin, listedeki tek meme kripto para birimi Dogecoin’i geçerek ilk 10”a girmeyi hedefliyor. LUNA fiyat artışı, merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) potansiyelini çevreleyen iyimserlik ve popülarite ile ilişkilendirilebilir. Ayrıca bu Blockchain uygulamalarında LUNA’nın kullanılması da fiyat artışının diğer bir sebebi.
Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, ”Terra, 4. çeyreğin sonunda iyi bir erformans sergiledi ve 24 Kasım’dan bu yana Bitcoin’in fiyatına karşı şaşırtıcı bir şekilde yüzde 76 artış kaydetti. Ayrıca, zaman içinde artan ”github” gönderileriyle birlikte LUNA’nın geliştirme faaliyet oranının yukarı yönlü uzun vadeli artışı da önemli bir gelişme” açıklamasını yaptı. Terra protokolü, merkeziyetsiz bir finans (DeFi) ekosisteminde faydalı olan itibari paraya sabitlenmiş stablecoin dağıtma algoritması üzerinde çalışır. Terraform’un DeFi ekosistemi, Pylon, Mirror ve Anchor gibi popüler uygulamaları içerir.

 

LUNA’ya olan talep daha da artabilir

Terraforms kısa süre önce topluluk havuzundan yaklaşık 88 milyon LUNA tokenini yakmak için bir öneri sundu ve bunu Terra’nın yerel stablcecoin’i UST ile değiştirdi. Bir aydan kısa bir sürede UST’nin piyasa değeri 3 kat artarak 2,9 milyar dolardan 7,7 milyar dolara yükseldi. LUNA’nın arzındaki ve kıtlığındaki bu azalma, deflasyonist bir ekonomik faaliyet sayesiende fiyatı daha da yükseltti. Bloomberg’e konuşan Terraform Labs iletişim başkanı Brian Curran şunları söyledi:
Çoğunlukla Terra ekosisteminiinşa eden ve geliştiren üçüncü taraf projelerini destekleyen bir şirket olarak yaptığımız her şey, UST için daha fazla talep yaratarak, UST için ödemelerden tasarruflara ve yatırıma kadar birçok kullanım durumuyla ‘talep döngüsünü’ kapatıyor. Sonuç olarak, Luna’nın fiyat dinamikleri çoğunlukla UST’ye olan talebin ve buna bağlı olarak UST’yi çeşitli uygulamalar ve Blockchain’deki kullanma talebinin bir fonksiyonudur.”
İşte Ağustos İçin Radarınıza Almanız Gereken 2 Altcoin Projesi!
 
Sonuç olarak, Wormhole gibi zincirler arası köprüler, Terra’nın LUNA’sına olan talebi daha da artırabilir. Bunun nedeni, Terra’nın UST’yi Blockchain ağlarına ihraç etmesine izin verebilmeleridir. Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku