Hindistan’dan Yankı Uyandıracak Bitcoin (BTC) Kararı!

134

The Economic Times’a göre, Hindistan’daki kripto düzenlemeleri henüz kesinleşmedi. Ancak konuya aşina olan kaynaklar, ülkedeki en üst düzenleyici kurumun kripto paraları bir varlık sınıfı olarak sınıflandırabileceğini öne sürdü. Haber, El Salvador’un Bitcoin (BTC)’i yasal bir para birimi haline getirmek için bir yasa tasarısını geçirmesinden sadece bir gün sonra geldi.

Hindistan kripto ekosisteminin Bitcoin ve altcoin’ler için gösterdiği çabalar nihayet sonuç verdi

Hindistan’daki kripto ekosistemi, hükümeti, kripto alanını düzenlemenin, onu tamamen yasaklamaktan çok daha faydalı olacağına ikna etmek için 3-4 yıldır mücadele ediyordu. Maliye bakanlığı yakın geçmişte, Bitcoin (BTC)’in benimsenmesi ve BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesiyle birlikte konuya yönelik ağız değiştirdi.

Hindistan kripto ekosistemi özellikle boğa koşusu sırasında en hızlı büyüyenlerden biri. Sebebi ise ülkedeki birkaç kripto borsasının yeni kullanıcı kaydı ve ticaret hacminde önemli bir artış kaydetmesi. Hükümetin erken dönemdeki düşmanca tutumu, sadece tomurcuklanan bir ekosistemi öldürmekle kalmayacak, aynı zamanda devlet için güçlü bir gelir kaynağının kaybına da yol açacaktı.

Ülkedeki Bitcoin ve altcoin’lere yönelik tasarı yaklaşan oturumda yer bulabilir

Hindistan kripto faturası son bütçe oturumunda masaya yatırıldı ancak pandemi kaynaklı kısa tartışmalar nedeniyle tartışma aşamasına geçilemedi. Bununla birlikte, birçok kişi Maliye Bakanlığı’nın yanı sıra Hindistan Merkez Bankası’nın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik tutumundaki son değişikliğin olumlu düzenlemelere yol açabileceğini umuyor.

Hindistan Merkez Bankası (RBI), kısa süre önce bankalara müşterilerin kripto işlemlerini engellemekten kaçınmaları talimatını verdi. Bu talimatı verirken geçen yıl mart ayında Yüksek Mahkeme tarafından itiraz edilen ve iptal edilen 2018 genelgelerine atıfta bulundu. Ülkenin önde gelen bankaları, 2018 genelgesini kullanarak kripto işlemlerinde yer alan kullanıcılara uyarı vermeye başlamıştı. Ancak El Salvador‘un Bitcoin (BTC)’i yasal bir para birimi olarak benimsemesi, dünyadaki birçok ülkenin BTC’yi benimsemesi çılgınlığını da tetikledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku