ABD’li Senatör Elizabeth Warren Dogecoin (DOGE)’i Hedef Aldı

52

Senatör Warren kısa süre önce kripto para birimlerinin verdikleri sözleri tutmadıklarını ve yarardan çok zarar verdiklerini söyleyerek kripto para birimlerini eleştirdi. Eleştirisinin merkezinde ise Dogecoin (DOGE) vardı.

Warren: Dogecoin yalnızca spekülatörler ve vurguncuların işine yarar!

ABD Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, 9 Haziran’daki bir senato oturumunda, kripto para piyasası hakkında bazı sert açıklamalarda bulundu. Senatör Warren ayrıca, kripto para birimlerinin büyük bankaların yanlışlarının üstesinden gelme vaadinin de başarısız olduğunu söyledi. Kripto para piyasasındaki volatiliteye atıfta bulunarak Dogecoin (DOGE)‘in “bir şeyler satın almak için berbat bir yol” olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullanıyor:

Yalnızca son iki ayda, Dogecoin (DOGE)’in değeri on kattan fazla arttı. Ardından yaklaşık yüzde 60 düştü. Bu, spekülatörler ve vurguncu yatırımcılar için işe yarayabilir. Ancak ödeme almak ve günlük kullanım için istikrarlı bir yatırım kaynağı arayan sıradan insanların işine yaramaz.

Senatörün kripto paraları eleştirmesinin bir diğer sebebi ise yatırımcıları korumada yetersiz olmaları

Warren ayrıca, kripto para birimlerinin “berbat bir yatırım” olduğunu ifade etti. Buna sebep olarak da Dogecoin gibi pek çok kripto paranın yatırımcı koruması sağlamakta zayıf kaldığını gösteriyor. Ayrıca, kripto para birimlerinin bir başka büyük eleştirisi olarak yasadışı faaliyetlerin finanse edilmesinde kullanıldığını belirtiyor. Warren, kripto para eleştirisinde son olarak, ABD Sömürge Boru Hattı altyapısının Bitcoin ile fidye isteyen DarkSide grubu tarafından saldırıya uğramasını örnek gösteriyor.

Senatör Warren daha sonra CBDC’lerin, Dogecoin ve benzeri kripto paraların aksine meşru olduğunu ve mevcut sistemin eksikliklerinin üstesinden gelebileceğini belirterek sözlerine devam ediyor. Bu açıklama, kripto para birimleri için açık bir kapı bıraksalar da diğer hükümetlerin de benimsediği bir duruş. Açıklama ayrıca, ABD’nin şimdiye kadar nispeten sessiz kaldığı bir CBDC’nin oluşturulmasına ilişkin büyüyen bir tartışmaya da işaret ediyor. Muhtemelen doların dijital bir versiyonunu üreteceği açık, ancak görüşmeler erken aşamalarda görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku