Bitcoin (BTC) 40 Bin Doların Altında: Ünlü CEO’dan Korkutan Açıklama!

0 225

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yüzde 12 değer kaybederek, önemli bir destek seviyesi olan 40 bin doların altına düştü. Piyasanın, ayıların hakimiyeti altında olduğu görülüyor. Analistlere göre, Çin Merkez Bankası’nın yerel işletmeleri ve kurumları Bitcoin ve kripto para ile işlem yapmamaları konusunda uyarması yaşanan bu son düşüşte önemli bir rol oynadı.

Piyasada korku hakim

Kısa dönemde, Bitcoin fiyatının yüzde 12 civarında düzeltme yaşaması ikinci kez yaşanıyor. Bu düzeltme, borsa mevduatları yeni zirvelere yükselirken meydana geliyor. Glassnode verilerine göre, Pazartesi günkü fiyat düşüşü sırasında tek bir günde borsalara 30 bin’den fazla Bitcoin aktarıldı. Bu, Mart 2020 çöküşünden sonra borsalardaki en büyük tek günlük aktarım oldu.

Görünüşe göre bu noktada dipleri satın almak istemeyen yatırımcılar ve trader’lar arasında açık bir korku var. Bitcoin, en son Şubat 2021’de görülen seviyelerde işlem görüyor. Ayrıca, piyasa değeri 750 milyar doların altına düştü. Son bir haftada yaşanan BTC fiyat düşüşü artık yatırımcıları kaygılandırmaya başladı.

BTC fiyatı, 57 bin dolar’dan şimdi 39.680 dolar seviyesine gerileyerek yüzde 30’dan fazla bir düzetme yaşadı. Dahası, Bitcoin (BTC) piyasa değeri açısından 300 milyar doların üzerinde bir değer kaybı yaşandı. Bitcoin (BTC) dominance, üç yılın en düşük seviyesi ile yüzde 40’ın altına düştü.

Delta CEO’su: Bu sefer durum farklı

Bitcoin (BTC) fiyatı daha fazla düzeltme yaşamaya devam ederken, kurumsal  ve uzun vadeli yatırımcılar dipten satın alıyorlar. Glassnode verilerine göre, birikim adreslerinin sayısı geçen hafta yüzde 1,1 arttı.

18 Mayıs Salı günü, MicroStrategy, toplam Bitcoin varlıklarını 92 bin’in üzerine çıkaran 10 milyon dolarlık bir Bitcoin satın aldı. Ancak, yatırımcılar arasındaki korku, “düşüşleri satın almak” yerine artık “bekle ve gör” modunda olan yeni seviyelere ulaştı. Business Insider’a konuşan kripto para türev borsası Delta CEO’su Pankaj Balani şunları söyledi:

Dün 40 bin dolarlık seviyedeki satışlarda çok fazla hacim gördük. Önceki düşüşlerde, hissiyatın pek değişmediğini görmüştük. Bu sefer, yatırımcı değiştiğini görüyoruz. Bu sefer, durum farklı. Herhangi bir dip satın alımı belirtisi görmüyoruz. Ortak görüş, fiyatın oldukça sert bir şekilde düştüğü ve biraz daha fazla düşebileceğini öngörüyor Dolayısıyla, çoğu trader Bitcoin (BTC)’in  35 bin ila 38 bin dolar seviyelerine düşmesinden korkuyor.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku