ABD Hazine Bakanlığı Eski Yöneticisinden İlginç Ripple ve Çin Açıklaması!

863

Ripple (XRP), SEC ile yasal sürecini kararlı bir şekilde sürdürüken, gerek ortaklıkları gerekse de yeni projeleri ile yoluna devam ediyor. Şirket, aynı zamanda farklı kesimlerden destek ve övgüler alıyor. ABD Hazine Bakamlığı eski yöneticisi Rosie Rios, kısa süre önce XRP’nin işlevselliği ve kullanımı gibi sistematik niteliklerini övdü.

Rios: Ripple, diğer kripto paralardan farklı!

Kripto para sektörünün Çin’den büyük bir darbe aldığı, ABD’de ise soruşturma ve davalar ile sarsıldığı bir dönemde, Rios paylaştığı tweet’inde, Ripple (XRP)’ın sınır ötesi ödemeler için kullanıldığını ve bu özelliğinin onu spekülasyon amaçlı diğer kripto para birimlerinden ayırdığını söyledi. Yönetici, Çin‘in bugüne kadarki uyguladığı en kapsamlı kripto para yasağının spekülasyon nedeniyle anlaşılabilir olduğuna inanıyor. Rios’a göre, Ripple daha işlevsel ve fayda sağlıyor.

 

Rios’un Ripple için çalıştığı düşünüldüğünde, ifadelerinin nesnelliği elbette ki tartışmaya açık. KriptoArena tarafından daha önce bildirildiği üzere, San Francisco merkezli şirket, Mayıs ayı başlarında Rios’u yönetim kuruluna ekledi. Kraken CEO‘su Jesse Powell, XRP’yi ön plana çıkarmak için son zamanlarda yapılan çabalara yanıt olarak Rios ve Ripple (XRP)’a dair bir açıklama yaptı:

Bu politikacılardan fikirlerini nereden aldığını merak ediyorsanız. Hepimiz aynı takımda değiliz ve hepimizin aynı hedefleri yok. Bunu unutmamalıyız.

Garlinghose: SEC ile tek bir şartla masaya otururuz!

Mart ayında Powell, XRP’nin geçen Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple’a dava açılmasının ardından borsalar için “büyük bir risk” oluşturmaya başladığını belirtti. Ripple vs SEC davası sona yaklaşırken, kripto para sektörü de heyecanla bu sürecin sonucunu bekliyor. Taraflar arasındaki uzlaşma söylentilerinin ortaya çıktığı bir dönemde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile masaya oturacakları tek koşulu açıkladı.

CoinPrice Forecast Ripple (XRP) için Yıl Sonu Fiyat Tahminini Açıkladı!
 

Ripple CEO’su Garlinghouse, Fox Tv ekranlarında katıldığı bir programda, SEC’in menkul kıymet yasalarına ilişkin daha fazla netlik ortaya koyması gerektiğini ifade ederken, kurumun XRP’nin Ethereum gibi bir menkul kıymet olmadığını kabul etmesi durumunda anlaşmaya gideceklerini açıkça belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku