Eski ABD Hazine Bakanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklaması: Hazır Olun!

191
Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers, kripto para endüstrisinin kendi çıkarları için devlet düzenlemelerini benimsemesi gerektiğini söyledi.

”Özgürlük cenneti” riskli bir kavram!

Bloomberg TV ile yaptığı yeni bir röportajda Summers, kripto para piyasasında büyük meblağlar söz konusu olduğundan, endüstrinin devlet gözetimi olmadan başına buyruk çalışmasını beklemenin gerçekçi olmadığını açıkladı. Daha önce Dünya Bankası baş ekonomisti, eski Başkan Bill Clinton yönetimi sırasında Hazine sekreteri ve eski Başkan Barack Obama döneminde Ulusal Ekonomik Konsey direktörü olarak görev yapan Summers, kripto sektörünü havayolu ve otomobil sektörleriyle karşılaştırarak, düzenlenmediği takdirde kargaşa ve kazaların yaşanabileceğini iddia etti. Summers şunları ekledi:
 Kimsenin tam olarak bilemediği büyük mali meblağlarınız olduğunda, kara para aklama, suç faaliyetlerini destekleme ve masum insanların dolandırılma riski var. Bence kripto topluluğunun bu gerçekleri kabul etmesi ve hükümetlerle işbirliği içinde çalışması gerekiyor. Bence böylesi somut bir adım, bu süreçte önemli bir girişim olabilir!

 

SEC Başkanından Çarpıcı Açıklamalar: Bitcoin Yükselişe Geçti!
 

Regülasyon ve yasakların ön plana çıktığı bir dönemde Summers, kripto para endüstrisinin devlet tarafından belirlenen kuralları olmadan “özgürlük cenneti” olarak işlev göreceği fikrini bırakması gerektiğini söyledi. Yönetici, düzenlemenin sadece tüketicileri değil, aynı zamanda genel olarak endüstriyi de koruyabileceğine dikkat çekti.

Kripto para karşıtlığı küresel çapta devam ediyor!

Ekonomist, Çin’in trilyon dolarlık kripto para endüstrisini tehdit eden bir yönerge ile tüm kripto işlemlerini ve madenciliğini yasakladığını açıklamasının ardından, regülasyon konusunun ABD’de daha da önem kazandığını dile getirdi. Çin, yasadışı faaliyetleri ve aşırı enerji kullanımını öne sürerek, kripto paraları uzun süredir desteklemiyor, ancak dijital varlıklara karşı çıkan tek ülke konumunda da değil.

VanEck CEO’sundan SEC’e Çağrı: Bitcoin ETF’sini Onayla
 
Örneğin Türkiye, kripto  ödemelerine yasak getirdi. Türk yetkililer, kayıplarını telafi edemeyen yatırımcılar için düzenleme eksikliğini ve merkezi bir otoritenin olmamasını sisteme risk olarak değerlendirdi. Hindistan’ın da ülkedeki özel kripto para birimlerini yasaklayan bir yasa tasarısı sunması bekleniyor. Önerilen mevzuatın arkasındaki nedenlerden biri, kripto paraların yasal olmayan faaliyetleri finanse etmek için kullanılması.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku