Ripple (XRP) CEO’su: Ancak Bir Şartla SEC İle Masaya Otururuz!

706

Ripple vs SEC davası sona yaklaşırken, kripto para sektörü de heyecanla bu sürecin sonucunu bekliyor. Taraflar arasındaki uzlaşma söylentilerinin ortaya çıktığı bir dönemde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile masaya oturacakları tek koşulu açıkladı.

Ripple CEO’su: SEC bunu kabul etmeli!

Ripple CEO’su Garlinghouse, Fox Tv ekranlarında katıldığı bir programda, SEC’in menkul kıymet yasalarına ilişkin daha fazla netlik ortaya koyması gerektiğini ifade ederken, kurumun XRP’nin Ethereum gibi bir menkul kıymet olmadığını kabul etmesi durumunda anlaşmaya gideceklerini açıkça belirtti ve şunları ekledi:

SEC ile ileriye dönük yapıcı bir uzlaşıya varırsak, elbette masaya oturmak istiyoruz. İleriye dönük olarak XRP’nin ne olduğu konusunda mutlak bir kesinlik olmadıkça, uzlaşmaya varacağımıza dair bir senaryo yok. XRP’nin son derece güçlü bir araç olabileceğine dair net bir vizyonumuz var. Kripto  ve Ripple topluluğunda XRP ile harika şeyler yapan birçok insan var.

XRP davası şu anda Ripple’ın hukuk danışmanının eski SEC direktörü William Hinman’ın 2018’deki konuşmasında bahsettiği kritik bir aşamada. Ripple, SEC’i ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’a kıyak geçmekle suçladı. Öte yandan SEC, Hinman’ın bu konuşmasının kişisel görüşlerini yansıttığını ve SEC’e karşı bir savunma olarak kullanılamayacağını iddia ediyor.

XRP topluluğu zaferden emin!

Ripple (XRP) topluluğu, kripto para sektöründeki en güçlü topluluklarından biri olarak kabul edilir. Hinman’ın SEC’in Ethereum’a kıyak geçtiğini kanıtlamak için yaptığı konuşmanın ardından, XRP topluluğu 2018 yılında SEC yöneticileri tarafından yapılan konuşmayı ve belgeyi ortaya çıkardılar. XRP topluluğu, ayrıca SEC’i karardan kişisel kazanç sağlamakla suçladı.

XRP davasının en son gelişmesinde, Ripple, bir e-posta zinciri de dahil olmak üzere 31 Ağustos 2021tarihindeki telefon görüşmeleri ve kamera görüntülerine dair  üç ek belgeyi incelemek için bir girişimde bulundu. Söz konusu e-posta zincirinin, SEC’in üçüncü taraflardan dijital varlıkları analiz etmek için Hinman’ın konuşmasını kullanmalarını istediğini bildiriliyor. SEC’in Hinman’ın konuşmasını dikkate almaması nedeniyle bu oldukça önemli bir gelişme. XRP topluluğu, SEC’in devam eden dava sırasında söylediği göz yalanların sayısı göz önüne alındığında, Ripple’ın davayı kazanacağından oldukça emin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku