Ripple-SEC Davasında Sıcak Gelişme: SEC Köşeye Sıkıştı!

1.808

Ripple ile SEC davasından elde edilen son bilgiler, sanıkların 31 Ağustos 2021 telefon konferansından sonra SEC tarafından sağlanan bir ayrıcalık günlüğüne dayanarak kamerada incelenecek üç belgenin eklenmesine itiraz eden bir mektup sunmaları oldu. Bu belgeler ayrıca, SEC’in 2018 Hinman konuşmasıyla ilgili eski “sadece bir fikir” argümanını potansiyel olarak reddeden ve Ripple’ın “adil bildirim” duruşunu destekleyen bir e-posta zincirini de içeriyor.

Ripple ile SEC davasındaki üçüncü kanıt, SEC’in kafa karışıklığını ortaya çıkarıyor

Ripple, gecikmiş olarak üretilen ayrıcalıklı günlüğün izine eklenirlerse, üç belgenin bu davayla oldukça alakalı olabileceğini iddia etti. İlk iki belge, SEC’in hukuk firmalarıyla toplantılarıyla ilgili olup, federal menkul kıymetler yasaları kapsamında dijital varlıkların durumuna ilişkin görüşüne ilişkin piyasadaki benzeri görülmemiş karışıklığı tartışıyor. Üçüncü ve son kanıtın ise SEC’in menkul kıymetlerin yasal yapısıyla ilgili kafa karışıklığını vurgulayan üçüncü bir tarafla tartışmaları gösteren bir e-posta zincirine sahip olduğu ortaya çıkıyor. XRP tarafının konuya ilişkin açıklaması ise şu şekilde:

Üçüncüsü, Davalıların, SEC’den, Direktör William Hinman’ın 14 Haziran 2018 tarihli konuşmasında ana hatlarıyla belirtilen çerçeve kapsamında dijital varlığını analiz etmek için rehberlik aldığını anladığı bir üçüncü tarafla yapılan görüşmelerle ilgili bir e-posta zinciridir.

SEC, Ripple (XRP)’ı menkul kıymet olup olmadığı konusunda bilgilendirmediğini kabul ediyor

Savunma ayrıca, eğer bu imtiyaz günlüğü, Ripple’ın seriyi imzalamak için ilk hareketini sunmadan önce sağlanmış olsaydı, o zaman Ripple’ın bunu Ek A’ya eklemiş olması gerektiğini vurguladı. 14 Eylül Mahkemeye sunulmuş. Ripple, SEC’in sanıkların talebini dikkate almadığını iddia etti ve dilekçesini verdi. Daha sonra SEC, sanıkların “Mahkeme’den belirli bir direktif bulunmadığını” ileri sürerek talebi reddetti.

Bu ayın başlarında, Ripple, SEC’e ilk kabul talebinin (No.99) açıklanmasıyla adil bildirim argümanını güçlendirdi. Belge, SEC’in dava açılana kadar hiçbir üçüncü tarafa XRP’nin menkul kıymet olduğunu bildirmediğini doğruladı. Bu bilgi, davada resmi olarak kabul edildi. SEC, Ripple’ın 99 No’lu Kabul Talebini yanıtlarken şu ifadeleri kullanıyor:

Yukarıdaki tüm itirazlara tabi olarak Komisyon, bu davanın açılmasından önce bazı üçüncü tarafların XRP’nin yasal statüsü hakkında bilgi aldığını kabul ediyor. Ancak Komisyon, yanıt olarak şu veya bu şekilde bir görüş belirtmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku