Google’dan Kripto Para Dünyasını Heyecanlandıran Adım!
Google’dan Kripto Para Dünyasını Heyecanlandıran Adım!

Google’dan Kripto Para Dünyasını Heyecanlandıran Adım!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google’ın yeni bir iş açması, internet devinin bu yıl kripto para ve Web3 teknolojisinde büyük ilerlemeyi planladığına dair son spekülasyonları doğruluyor gibi görünüyor. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Google, Web3 ve kripto sektörüne adım atmayı planlıyor

Son 24 saat içinde Google, LinkedIn’de görülebileceği gibi Web3 pazarlamasıyla ilgili yeni bir pozisyon için işe almaya başladı. “Ürün Pazarlama Başkanı, Global Web3” başlıklı pozisyon, internet devinin Web3 pazarlanmasından sorumlu olacak ve ayrıca Google Cloud’un “Web3 için yıllık planında” önemli bir rol oynayacak. Bu ilan, Google’ın bu yıl potansiyel bir Web3 girişimi için büyük planları olduğunu gösteriyor.

Google’dan Kripto Para Dünyasını Heyecanlandıran Adım!

Verilerin Big Tech ve hükümet tarafından kontrol edildiği bir dünyada, Web3, kullanıcıların merkeziyetsizlik yoluyla verileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlar. Ayrıca teknoloji devi, Google Cloud’u geliştiricilerin ilk tercihi yaparak kripto para, blockchain ve Web3’te liderlik kurmak istiyor. Ekip, Citigroup’un eski bir yöneticisi olan James Tromans tarafından yönetilecek. Aslında, erken çabalar, blockchain düğümlerinin daha iyi yönetimini ve blockchain verilerini keşfetmek için yazılımları içerebilir. Zavery, şunları yazdı:

Dünya Web3’ü kucaklamanın henüz başlarında olsa da, birçok müşterinin Web3 ve Crypto ile ilgili teknolojilere desteğimizi artırmamızı istemesiyle şimdiden muazzam bir potansiyel sergileyen bir pazar.

Şirket, doğrudan kripto para birimi endüstrisinin bir parçası olmayacak

Google’ın kripto para, blockchain ve Web3’e girişi, büyüyen yenilikçi pazarda devrim yaratabilir. Ayrıca, işletmelerin ve şirketlerin kripto ve Web3 pazarına girmesine yardımcı olacak, geliştiricilerin daha iyi ve daha güvenli ürünler oluşturmasına ve insanların bu teknolojileri güvenle kullanmalarına olanak tanıyacak. Ancak, dijital dünyada daha fazla özgürlük veren izinsiz ve güvenilmez sistem düşünüldüğünde, piyasa ile etkileşime giren kişiler, Google’ın girişi endişe kaynağı olabilir. Ancak şirket, doğrudan kripto para birimi endüstrisinin bir parçası olmayacağını açıkladı.

Google’dan Kripto Para Dünyasını Heyecanlandıran Adım!

Alphabet CEO’su Sundar Pichai Ocak ayında bir Dijital Varlıklar Ekibinin NFT’leri ve kripto ödemelerini keşfetme planlarından bahsetti. Şimdi şirket, fırsatlardan yararlanmak için küresel bir Web3 ekibi kuruyor. Şirketler, yatırımcılar ve diğerleri, daha iyi bir geleceğe sahip olan Web3 alanına atlıyorlar. JPMorgan, Amazon, Starbucks gibi şirketler ve ayrıca Coinbase, Binance ve Chainlink Labs gibi büyük kripto oyuncuları Web3’te büyük umut vaat ediyor. Google’ın web3 girişi yatırımcılardan, kripto topluluğundan ve geliştiricilerden karışık tepkiler getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Google’dan Kripto Para Dünyasını Heyecanlandıran Adım!