Bitcoin Cenneti Portekiz’de Bir İlk Yaşandı! İşte Ayrıntılar!

512

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanımının popülaritesi arttıkça, artan sayıda insan gayrimenkul almak ve satmak için kripto varlıklara başvuruyor. Son yaşanan gelişmeye göre, Portekiz’deki bir ev üç Bitcoin karşılığında satıldı.

Portekiz’de üç Bitcoin karşılığında bir ev…

5 Mayıs’ta Portekiz, Braga’daki bir mülkün yalnızca Bitcoin (BTC) bazında satıldığı ve Euro’ya dönüştürülmediği bildirildi. Bu anlaşma ile emlak sektörü bir ilki görmüş olacak. Portekiz’deki T3 dairesi, yaklaşık 110 bin Euro’ya eşdeğer olan üç Bitcoin karşılığında satın alındı. Apartmanın tapusunun imzalanmasına, Zome, hukuk firması Antas da Cunha Ecija, Noterler Başkanı ve Crypto Valley ve İsviçreli ortaklar şahitlik etti.

Bitcoin Cenneti Portekiz'de Bir İlk Yaşandı! İşte Ayrıntılar!

Zome, bir Facebook gönderisindeki gelişmeyi duyurdu. Web3 teknolojisi ve kripto para biriminin benimsenmesi söz konusu olduğunda firmanın “ön saflarda” olduğunu vurgulayan Zome, şunları söyledi:

Bu tapu tarihi bir dönüm noktasını temsil ediyor, Bir kripto para biriminin, Euro’ya çevrilmeden fiziksel bir varlığa (bir eve) aktarılması. Gayrimenkulde yeni bir olası iş dünyasının bugün açıldığına inanıyoruz!

Bu anlaşma yeni fırsatlar sağlayacak

Zome’un baş teknoloji sorumlusu Carlos Santos, anlaşmanın şirkete yeni fırsatlar sağlayacağını düşünüyor. Antas da Cunha Ecija’nın avukatı Nuno da Silva Vieira’ya göre, anlaşma Portekiz’de “büyüme ve değer yaratma için büyük bir fırsat” olma potansiyeline sahip. Web3 ile ilgili diğer girişimler şu anda Zome tarafından oluşturulmakta ve şirketin blog yazısına göre “çok yakında” hayata geçecek. Geçen aya kadar, kripto para birimleri ile gayrimenkul satın almak, alıcının önce kripto para birimini avroya çevirmesini gerektiriyordu. Ancak o zamandan beri Portekiz Noterler Düzeni, tamamen dijital varlıklar aracılığıyla yürütülen gayrimenkul işlemleri için tapuların oluşturulması için açık yönergeler geliştirdi.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz, ABD doları ise şimdiye kadar 2022’nin en büyük kazananı olarak yerini almış görünüyor. Doların diğer fiat para birimleri karşısındaki gücünü ölçen DXY endeksi, bugün itibariyle son on yılın en yüksek seviyesine yükseldiği bildiriliyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, teknoloji hisselerinin henüz dibi görmediğini ve bunun da kripto para piyasaları için muhtemel kötü bir durum olduğu anlamına geldiğini belirtiyor. Glassnode verilerine göre 2021’de Bitcoin yatırımcılarının cüzdanlarında bulunan miktarlar doğrultusunda çoğunun kâr ettiğini bildiriyor. 2019’da Bank of America, Bitcoin’i on yılın en iyi performans gösteren kripto para birimi olarak adlandırdığı belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku