Binance CEO’sundan Çarpıcı Kripto Para Yorumu Geldi!

209
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, veriler son derece düşük bir suç oranı ortaya çıkardığı için kripto para birimlerinin genellikle fiat’tan daha güvenli olduğunu düşünüyor.

Binace CEO’su yasa dışı işlemlere dikkat çekti: Kripto paralar fiat’tan daha güvenli

CZ, Blockchain tabanlı analitik platformu Chainalysis’in istatistiklerine atıfta bulunarak, geçen yıl kripto para sektöründeki yasa dışı işlemlerin sayısının yıl boyunca toplam işlem hacminin yüzde 0,15’ini oluşturduğuna dikkat çekti. Bu veriler, kripto paraların daha fazla suç faaliyeti için kullanıldığına dair kripto karşıtı isimlerin iddialarının aksine, oldukça düşük rakamlara işaret ediyor. Chainalysis verileriyle ilgili olarak, kripto paralar ile ilgili suçlar, 2020’deki 7,8 milyar dolardan yüzde 79’luk bir artışla geçen yıl 14 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak bu rakamlar, tek başına bir şey ifade etmiyor. Geçen yıl kripto işlemlerindeki toplam 15,8 trilyon dolar (2020 rakamına göre yüzde 567 artış) olan muazzam büyüme ile ilgili olarak, yasadışı adresleri içeren oranın inanılmaz derecede düşük olduğu ve tüm işlemlerin yüzde 0,15’ini oluşturduğu ortaya çıktı. Aslında, bu 2020’deki yüzde 0,62’den bile daha düşük.
Hack Saldırısı: Popüler Altcoin Sert Çakıldı!
 
Grafikte 2019, yüzde 3.38 ile en yüksek orana sahip görünüyor. Bu durum, büyük ölçüde Çinli ve Güney Koreli yatırımcıları içeren PlusToken Ponzi Programından kaynaklanıyor. Ne olursa olsun, kripto para birimleriyle ilgili mali suçların genel işlem hacmine göre azaldığı görülüyor. Aynı şey fiat için söylenemez, çünkü Birleşmiş Milletler yılda yaklaşık 800 milyar ila2 trilyon doların aklandığının tahmin edildiğini bildiriyor, bu rakam küresel GSYİH’nın yüzde 2 ila 5’ini temsil ediyor.

Kripto para birimleri, enflasyona karşı mükemmel bir koruma aracı olduğunu kanıtladı

Yasadışı işlemler açısından daha güvenli olmanın yanı sıra, kripto para birimlerinin enflasyona karşı mükemmel bir koruma olduğunu kanıtlanmış durumda. Kısa bir süre önce, Federal Rezerv gösterge faiz oranını yüzde 0,5 puan artırdıç Bu, 2000’den beri görülen en yüksek oran. Bu, Mart ayında tüketim mallarında yüzde 8,5’lik bir fiyat artışının bildirilmesinden bir ay sonra geldi. Fiyatlar ve faiz oranlarındaki artışla birlikte, kripto para birimlerinin kendilerini yaklaşan yağmura karşı sığınak olarak sunmasıyla dünya, kovid sonrası yükselen küresel enflasyona yakalanmış gibi görünüyor.
Rug Pull Alarmı: Bu Altcoin Yüzde 90 Değer Kaybetti!
 
2021 yılının sonlarında milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin’in enflasyona karşı altından daha iyi bir koruma olduğuna inandığını belirtti. Aynı zamanda, Amerikan yatırım firması JP Morgan, müşterilerine, kurumsal yatırımcıların altından ziyade enflasyona karşı daha iyi bir koruma olarak Bitcoin’e geçiş yaptığını bildirdi.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku