Bu Altcoin Web3 İçin 100 Milyon Dolar Harcayacak!

181

Önümüzdeki zamanlarda Web3, NFT ve metaverse ile birlikte muhtemelen en popüler konulardan biri olacak. Daha önce de bu konularda adım atan Facebook, Meta olarak dönüşmüştü. Bir farklı örnek olarak Twitter’da bütün şirketlerini Block altında toplamasıyla karşımıza çıkmıştı. Blockchain projeleri de bu konu karşısında kayıtsız kalmadı. Altcoin Kadena, yaptığı açıklamada 100 milyon dolarlık bir hibe fonu başlattığını açıkladı. Detaylar şu şekilde…

Altcoin projesi Kadena, 100 milyon dolarlık fon başlattı

Bir blockchain protokolü olan Kadena, Perşembe günü yaptığı açıklamada, zincirler üzerinde çalışan geliştiricilerine ve şirketlere destek olmak amacıyla 100 milyon dolarlık bir hibe fonu başlattığını duyurdu. Kadena Eco protokolün büyüme girişimi olarak, Kadena içinde merkeziyetsiz özerk kuruluşlar (DAO’lar), merkeziyetsiz finans (DeFi) ve Non-Fungible tokens (NFT’ler) girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor. Projenin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Kadena’da proje geliştirenlerin çabasını önemsiyoruz. Birçoğu Web3‘e geçiyor ve bu kullanım durumlarını tanımlamaya yardımcı olacaklar”.

Kadena’nın platformdaki Web3 geliştirme çalışmalarını teşvik etmek için 100 milyon dolarlık hibe programı, kripto projeleriyle ekosistem yatırımları eğilimini sürdürüyor. Hatırlayacağınız üzere The Graph ve Secret bu yıl içinde 200 milyon doları aşkın bir ekosistem fonu başlatmıştı.

Blockchain endüstrisi için en önemli hedeflerden biri: Web3

Bildiğiniz üzere Web3 geliştirme, Blockchain endüstrisi için en önemli hedeflerden biri haline geldi. Bunun son örneği ise Proof-of-Work (PoW) algoritmasıyla çalışan halka açık Blockchain platformu Kadena olarak karşımıza çıkıyor. Web3, son zamanlarda risk sermayedarlarından ciddi derecede bir önem gördü. Web3 geliştirici fonu başlatan diğer borsalardan KuCoin 100 milyon dolar, CoinDCX ise 135 milyon dolarlık program duyurdu.

Kadena, Web3 geliştirme çalışmalarını desteklemek için Chainweb adlı PoW mutabakat mekanizması destekli akıllı sözleşmeler ve ölçeklenebilir altyapı sunuyor. Chainweb’in katman-2 ölçeklenme çözümlerine gerek duymadan yüksek işlem çıktısı sunduğu iddia ediliyor.

CoinMarketCap verilerine göre Kadena (KDA), 925 milyon dolar piyasa değeriyle tüm kripto paralar arasında ilk 100’de bulunuyor. Anlık olarak altcoin KDA fiyatı, 5,47 dolardan el değiştiriyor. Kripto para piyasası ve altcoin ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coindesk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku