Fidelity Analistinden Bitcoin Tahmini: 100 Bin Dolar 2021’de Gelmeyecek!

225
Fidelity’nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin (BTC)’in 2023 yılına kadar 100 bin dolardan işlem göreceğine inanıyor. Yönetici, altınla olan korelasyonu ile ilgili olarak, her iki varlığın da “aynı takımda farklı oyuncular” olduğunu söyledi.

 

100 bin dolar, 2023’te gelecek!

Bitcoin fiyat tahmini, kripto para sektöründeki en popüler konulardan biri olmuştur ve büyük olasılıkla öyle kalacaktır. Piyasa ivme kazanırken, geleceğe yönelik tahminler de sıklıkla tartışılıyor. Birçok ünlü isim ve analist 2021’in sonunda Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını iddia ediyor. Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone bu hipotezi savunan önemli analistlerden bir tanesi. Geçen ay analist, 2021’in sonunda 100 bin dolara çıkacağını tahmin ederken, Bitcoin (BTC)’in artan benimsenmesini ve azalan aktif arzını dikkate alıyor. Jurrien Timmer de BTC’nin altı basamaklı bir rakama ulaşacağını inanıyor, ancak bu hedefi 2021 için geçerli değil. CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, BTC’nin 100 bin dolara 2023 yılında ulaşacağını söyledi ve şunları ekledi:
Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde, Bitcoin için tahminim yaklaşık 100 bin dolar.

 

Kıdemli Analist: 3 Altcoin Bitcoin'den Daha İyi Performans Sergileyecek
 
Timmer ayrıca başka bir popüler konuya da değindi: lider kripto para birimi ile altın arasındaki korelasyon. Yönetici, iki varlığın rakip olmadığını, “aynı takımda iki farklı oyuncu” olduğunu söyledi. Analist, aslında lider kripto para birimini teknoloji devi Apple ile karşılaştırmayı tercih ediyor.

 

Bitcoin, doların egemenliğini tehdit etmeyecek

Timmer, ayrıca Bitcoin (BTC)’in Amerikan dolarına “bir şekilde” bağlı kalacağını belirtti. Şu an itibariyle, önde gelen dijital varlığın “bir tür hantal, yavaş fiyat hareketi izlediğini ve  çok istikrarlı olmadığını” da sözlerine ekledi. Bu nedenle, BTC, doların egemenliğini tehdit etmeyecek:
Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

 

Fidelity Direktörü, geçen ay El Salvador’un Bitcoin yasası hakkındaki düşüncelerini paylaşırken iki varlıktan da bahsetti. Ülkenin kararını “yeni ve ilginç bir gelişme” olarak nitelendirdi, ancak bunun öneminin “biraz abartıldığına” inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku