Coinbase’den Ethereum Arz Şoku Açıklaması: 8 Bin dolar Geliyor!

3.074

Kurumsal yatırımcılar, artan sermaye girişi ile Ethereum (ETH)’da yükseliş eğilimini benimsiyor. Borsalardaki fon çıkışı arttıkça, ETH miktarı düşmeye başladı. Öte yandan kripto para piyasasındaki pek çok uzman ve analist lider altcoin konusunda iyimserliklerini koruyor. Özellikle de en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, bu açıdan ETH çıkışlarına dikkat çekiyor.

Coinbase, büyük Ethereum borsa çıkışına dikkat çekiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, 400 bin Ethereum token’ının geri çekildiğini ifade ediyor. Kripto platformu CryptoQuant’a göre, söz konusu çıkışın kurumsal faaliyetten kaynaklı olması muhtemel duruyor. Borsalardan çekilen 400 bin Ethereum token’ı yaklaşık olarak 1,5 milyar dolara eşdeğer sayılıyor. Borsa çıkışı göstergesi, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’da artan çıkış ve arz sıkıntısının bir işareti olarak kabul ediliyor. Öte yandan analistler, ETH fiyatları üzerinde yükseliş etkisi bekliyorlar.

Ethereum, son iki haftada yaklaşık yüzde 20’nin üzerinde kazanç elde etti. İlginç bir şekilde, lider altcoin’in ağında balina aktivitesinde bir artış gözlemleniyor. Tek bir işlemde iki anonim kripto para cüzdanı arasında 188 milyon doların üzerinde ETH taşındı. İşlemi gizemli bir balina başlatırken, çekilen tutar bilinmeyen bir alıcıya gönderildi. İşlemin detayları aşağıdaki gibi gösteriliyor:

Analistler ETH konusunda iyimser

Bir Bitcoin ETF’sinin önümüzdeki hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanacağına dair bazı haberler çıkıyor. Uzmanlar, bir sonraki ETF onayının Ethereum için gerçekleşmesini bekliyor. Analistler, Bitcoin ETF onayını takiben ETH ve diğer altcoin’lere sermaye girişinin artacağı görüşünü savunuyor. Bunların yanı sıra Jroberts takma adıyla bilinen kripto para trader’ı ve analisti, Şubat 2022’de lider altcoin için 8000 dolarlık bir hedef belirlediğini şu ifadelerle açıklıyor:

ETH için hedefim Şubat’a kadar 7600/8000 dolar civarında. Altair yükseltmesi 27 Ekim’de hızlı bir şekilde geliyor. POW/POS ve L2 yükseltmelerinin birleşimi insanların tahmin ettiğinden daha hızlı geliyor. Olası bir düşüşten sonra BTC’de bir sonraki adımla güzel bir şekilde örtüşeceğine inanıyorum.

FXStreet analistleri ise altcoin’in bir sonraki istikametini analiz etmek amacıyla Ethereum fiyat trendini değerlendiriyor. Analistler, ETH fiyatı için 5200 dolarlık bir hedef belirliyor. Benzer bir şekilde Moonrock Capital’in Yönetici Ortağı Simon Dedick Ethereum konusunda iyimser olduğunu şu ifadelerle belirtiyor:

ETH, önceki ATH’sini kırmaktan ve parabolik fiyat keşfine girmekten sadece yüzde 13 uzakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku