Mark Cuban’ın Bitcoin ETF’i Hakkındaki Görüşleri Şaşkınlık Yarattı!

123
NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, önümüzdeki hafta ABD‘de işlem görmeye başlayacak olan Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarına (ETF) yatırım yapmayacağını söyledi.

Mark Cuban, Bitcoin ETF’sine sıcak bakmıyor

Cuban, Bitcoin ETF’ye yatırım yapmaktansa, lider kripto para birimini doğrudan satın alabileceğini vurguluyor. NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Cuban, kripto para sektöründe büyük heyecan yaratan Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) hakkındaki düşüncelerini paylaştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz bir BTC ETF’sini onaylamamış olsa da, ilk BTC vadeli ETF’si önümüzdeki hafta işlem görmeye başlayabilir.

 

VanEck CEO’sundan SEC’e Çağrı: Bitcoin ETF’sini Onayla
 
Bununla birlikte Cuban, Amerikan borsalarında işlem yapmaya başladığında bir Bitcoin ETF’sine veya bir Bitcoin vadeli işlem ETF’sine yatırım yapmayı planlamıyor. CNBC ile Cuma günü yaptığı bir röportajda, herhangi bir  ETF’ye yatırım yapmayı planlayıp planlamadığı sorusuna yanıt veren Cuban açık bir şekilde şu ifadeyi kullandı:
Hayır! Doğrudan Bitcoin almayı tercih ederim

 ETF’nin işlevi ve faydası ne?

Cuban, sektörde saygı duyulan bir isim. Kıtlığı nedeniyle daha önce Bitcoin’i “altından daha iyi bir yatırım aracı” olarak nitelendirdi. Ünlü isme göre,  Bitcoin bir para biriminden ziyade bir değer deposu olarak görülmeli. Cuban, Nisan ayında hodling yaptığını söylemişti. Dallas Mavericks’in sahibi daha önce Ether (ETH), Dogecoin (DOGE), NFT’ler ve bir dizi Blockchain şirketine yatırım yaptığını açıklamıştı. Cuban ve Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i ödeme mekenizması olarak “en güçlü” kripto para birimi olarak görüyor.
Kritik Gelişme: Yeni Bir Ethereum ETF Başvurusu Yapıldı
 
Kripto para düzenlemesine gelince, Cuban kuralların belirsiz olduğuna inanıyor ve SEC’i kripto endüstrisini düzenlemeye yönelik uygulama merkezli bir yaklaşım benimsediği için eleştiriyor. Cuban’a göre regülasyon yatırımcıyı korurken, sektörün temel özelliklerine zarar vermemeli.
Vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’leri, yatırımcılara herhangi bir coin sahibi olmadan kripto piyasasına bir miktar maruz kalma sağlarken, ETF direktörü Todd Rosenbluth şunları söyledi:
ETF fiyatı,  fiyatıyla eşleşmeyecek. Bu nedenle, kısa vadeli risk almak, satın alıp uzun vadeli yatırım yapmaktan ve elde tutmaktan daha iyidir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku