Minneapolis Fed Başkanı’ndan Kripto Para Sektörünü Kızdıracak Açıklamalar!

27

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, kripto para endüstrisi ve özellikle Bitcoin hakkında oldukça olumsuz görüşer bildirdi. Birçok dijital varlığı “çöp” olarak nitelendiren Kashkari bunların “Ponzi planları” olduğunu iddia etti.

Kashkari’nin kripto paralar hakkındaki düşmanca tutumu

Big Sky’daki Pacific NorthWest Ekonomik Bölgesi yıllık zirvesine katılan Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimi endüstrisini ağır bir şekilde eleştirdi. Merkez bankacısı, birkaç yıl önce dijital varlıkların değerlerine daha fazla inandığını kabul ediyor. Ancak şimdilerde bunların yüzde 95’ini sahtekarlık, reklam, gürültü ve kafa karışıklığı olarak görüyor.

Kashkari, kripto para birimlerinin çoğunun insanları fon tahsis etmeye kandıran ancak sonunda yatırımcıları batıran “çöp” ve “Ponzi şemaları” olduğunu iddia ederek sert yorumlarına devam etti. Fed Başkanı ayrıca, bunların kullanım durumlarının esas olarak uyuşturucu kaçakçılığı ve fuhuş gibi yasa dışı operasyonlarla ilgili olduğunu belirtiyor. Bu, bir aldatmaca olduğu ortaya çıkan birçok altcoin için geçerli olsa da hepsini aynı şekilde itham etmek sorgulanabilir. Örneğin Bitcoin, birçok önde gelen yatırımcı ve kurum tarafından dijital bir değer deposu olarak kabul ediliyor.

Kripto para biriminin daha yüksek düzeyde benimsenmesi, yoksul azınlıkların ve dünya çapında ihtiyaç duyan insanların yaşamlarını iyileştirebilir. Örneğin, derin mali sorunları olan bir ülke olan Kenya, değer kaybeden ulusal para birimini Bitcoin ile değiştirmeyi düşünüyor. Ülkenin merkez bankası yetkilileri, birincil dijital varlığın parasal sorunlara son verebileceğini belirtti.

Kripto para birimlerinin de her zaman iki farklı yüzü var

Neel Kashkari, Bitcoin’i ve tüm kripto para endüstrisini eleştirirken, diğer birçok önde gelen yatırımcı tamamen farklı bir görüş belirtiyor. Örneğin Steve Wozniak, birincil sanal varlığın bir değer deposu olarak altının yerini alacağını savunuyor. Michael Saylor da öne çıkan bir Bitcoin destekçilerinden. MicroStrategy CEO’su geçtiğimiz günlerde artan enflasyon zamanlarında kripto para birimini en uygun yatırım aracı olarak nitelendirdi. Ayrıca BTC’nin altından “50 kat” daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Ayrıca Saylor, Ethereum ve stablecoin’lerin ekosistemde de bir yeri olduğunu söylüyor.

Andreessen Horowitz’in kurucu ortağı Marc Andreessen ise kripto para birimlerini ve Blockchain teknolojisini finansal bir devrim olarak vurguladı. Bitcoin’i, ağın yatırımcılara sayısız seçenek sunan “temel bir teknolojik dönüşüm” olarak övdü. Kripto savunucularından bazıları arasında rock yıldızları ve şarkıcılar da var. İkonik rock grubu KISS’in basçısı Gene Simmons, kısa süre önce bir Bitcoin hodler olduğunu açıkladı. “The Demon”, birincil dijital varlığa yaptığı yatırımın yanı sıra 2021’in başında Cardano (ADA)’yu da satın aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku