Cryptoquant CEO’su: Bu Altcoin Bitcoin’den Önce Yeni ATH’sine Ulaşacak!

54

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETG), üç ay süren durgun bir dönemin ardından, Ağustos ayında sağlıklı bir yükseliş dalgası yaşıyor. Hem BTC hem de ETH, Mayıs ve Haziran aylarındaki piyasa satışları sırasında tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybetti. Boğa koşusunun ikinci ayağının başlamasıyla yeni ATH yarışı de başladı ve bazı önemli faktörlere bakıldığında, lider altcoin Etherum, yeni ATH’sine Bitcoin’den daha önce ulaşabilir.

Ethereum yarışı önde götürecek!

Ethereum’un borsa arzı tükenmeye devam ediyor ve dün iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Altcoin fiyatı 3 bin doların üzerindeki konumunu korumaya devam etti ve bu hafta 3,333 dolarla 3 ayın en yüksek seviyesini kaydetti. Londra Hardfork sırasında EIP-1559 güncelmesi, madenci ücretinin bir parçası olarak arz tükendiği için Ethereum’u deflasyonist bir token haline getirdi. Ether’in yakılması, ETH’nin büyük bir kısmının ETH 2.o sözleşmelerinde stake edilmesinden bu yana Ether’in piyasa arzını azalttı. Şimdiye kadar, toplam 183 milyon dolar değerinde ETH yakıldı. Talep yeni ATH’ye yaklaşırken ikinci en büyük kripto para biriminin piyasa arzı düşmeye devam ediyor.


Popüler analist ve Cryptoquant CEO’suKi Young Ju, satış tarafındaki likidite krizinin yoğunlaşmaya devam edeceği için uzun vadede ETH’nin daha fazla fiyat artışı gördüğünü söyledi. Analist lider altcoin, Ethereum’un teknik özelliklerinin, bu boğa koşusunun ikinci ayağında ETH’ye bir üstünlük sağlayacağını söyledi. Young ayrıca, aylık zaman çerçevesindeki net borsa akışına da işaret etti ve borsalardan büyük miktarlarda ETH’nin çıktığını gösterdi. Grafik, trader’ların fiyat artışıyla Ether arzını hareket ettirmeye başladığını gösteriyor.

JPMorgan da lider altcoin için umutlu

Büyük bir Bitcoin karşıtıyken en az yarım düzine Bitcoin ve kripto yatırım ürünü sunan ilk özel banka rolünü elde eden JP Morgan, lider altcoin ETH’nin Bitcoin’den daha iyi bir piyasa likiditesine sahip olduğunu ve bunun fiyattan daha iyi ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacağını söyledi.

Hem Bitcoin hem de Ethereum bugün küçük bir düşüş kaydetti. Bitcoin, son 24 saatte  yüzde 3’lük bir  kayıpla 47.139 dolar’dan günlük en düşük 44.346 dolar’a düştü ve an itibariyle  45. 397 dolardan işlem görüyor. Lripto para biriminin bir sonraki direnci, 50 bin dolarlık bölgeye geçmesini sağlayacak olan 47.5 bin dolar seviyesinde bulunuyor. Altcoin piyasası da BTC’yi takip ederek, küçüp çapta düşüşler yaşıyor. Santiment paylaştığı güncel verilerde, lider altcoin Ethereum’un 3 bin dolar seviyesine düşmeyeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku