Ethereum Santiment Verileri Açıklandı: ETH 3 Bin Doların Altına Düşecek mi?

39

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bu yıl iyi bir performans sergiledi. Geçen hafta, ETH fiyatı 3300 dolar seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak bu seviyelerde iki kez reddedilme ile karşı karşıya kaldı ve düşüş yaşadı.

Ethereum 3 bin doların altına düşmeyecek

Ethereum, son 24 saatte  yüzde 2,64 düşüşle 3074 seviyelerinde işlem görüyor. Ancak ETH temellerindeki veriler, ETH fiyatının 3 bin dolar seviyelerinin altına düşmesinin zor olduğunu gösteriyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’e göre, ETH ağ büyümesi bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Santiment şunları bildirdi:

Ethereum şu anda 3 bin dolar seviyesinde ve ağ büyümesinin bu ay istikrarlı bir şekilde arttığını görüyoruz. ETH ağında oluşturulan yeni adresler, fiyatların bir sonraki hareket noktasının yukarı yönlü olacağının göstergesidir.

Öte yandan, Temmuz ve Ağustos ayı boyunca Ethereum borsa çıkışları aralıksız oldu. Glassnode’dan gelen veriler, ETH fiyatındaki toparlanma ve NFT çılgınlığı arasında borsanın çıkış yaptığını gösteriyor. Ancak, EIP-1559’un piyasaya sürülmesinden bu yana, borsa akışları üzerinde net bir etki görülmedi.

 Londra güncellemesi ağ kapasitesini artırıyor

Ethereum ağ kapasitesi, Ağustos ayında Londra hard fork güncellemesinin ardından yüzde 9 arttı. EIP-1559 uygulamasını 5 Ağustos’ta yayınlayan, ETH ağının günlük işlem ortalama kullanımı yüzde 9 arttı. Bu sayı 92 milyardan 100 milyarın üzerine çıktı. 21 Nisan’daki  yüzde 17’lik yükselişinden bu yana ağdaki en dikkate değer değişikliklerden biri. Reddit’te Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Londra yükseltmesinden sonra ağ kapasitesinin artmasın arkasındaki üç nedeni açıkladı. Londra hardforku, Ethereum ”Buz Devri”ni geciktirdi, PoW madencilik algoritmasının karmaşıklığını artırdı. Bu, daha uzun blok süreleriyle sonuçlandı. Buterin’e göre “Bu, blok hızında yüzde 3’lük bir farktır, bu da zincir içi gas kullanımındaki yüzde 9’luk artışın yüzde 3’ünü açıklar”.

Londra hardfork’undan önce, kullanılan maksimum gas 15 milyon olarak ayarlandığından kullanılmayan blok alanı vardı. Şimdi, güncellemeden sonra, bu değer bir sınırdan ziyade bir hedef haline gelir. Buterin ayrıca, 1559 uygulamasının, yakma için yüzde 15 taban ücreti hedeflemede mükemmel olmadığını da kaydetti. Bu nedenle Buterin şunları söyledi: “Ethereum kullanıcıları, Londra güncellemesinin getirdiği yüzde 6’lık artan kapasiteden memnun olabilir”.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku