‘Libra gün ışığını asla görmeyecek’

0 0

Ekonomi tarihçisi Barry Eichengreen Libra gibi dijital sabit paraların (stablecoin) baskın bir parasal biçim olarak ortaya çıkmayacak kadar kırılgan veya çok pahalı olduğuna inanıyor.

UC Berkeley profesörü Barry Eichengreen Facebook’un Libra projesinin çok fazla “çözülemez” sorunla ve hükümetlerden çok fazla direnişle karşı karşıya olduğunu savunuyor.

Eichengreen 10 Temmuzda Unitize konferansında “Libra asla gün ışığını görmeyecek ilginç bir fikir” dedi.

Eichengreen dijital sabit para sektörünün büyük ölçüde para ekonomisi ve tarihi hakkında bilgisiz olduğunu iddia etti. Sektör paydaşlarıyla görüşmeler yaptığını belirten Eichengreen bu görüşmelerdeki izlenimlerini şöyle özetledi:

“Sonuç bu kişilerin blok zinciri hakkında her şeyi bildikleri ancak parasal ekonomi hakkında çok şey bilmedikleri idi.” Eichengreen kripto para camiasının sabitlenmiş döviz kurlarına geçmişteki spekülatif saldırıların farkında olmadıklarını söyledi.

Eichengreen kısmen veya tamamen veya aşırı teminatlandırılmış olsa da her durumda dijital sabit paraların saldırıya açık ve çökmeye eğilimli olduğunu savundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku