Amerikan Yatırım Şirketinden Altcoin Açıklaması: 4 Proje Umut Vaat Ediyor!

148

Ünlü Amerikan yatırım şirketi The Motley Fool, ekim ayında ABD’nin yapmayı planladığı kripto regülasyonlarının, kripto para piyasası üzerinde nasıl etkileri olacağını açıklıyor. The Motley Fool’a göre ekim ayında umut vaat eden 4 altcoin projesi ise sırasıyla Chainlink (LINK), Filecoin (FIL), Harmony (ONE) ve Decentraland (MANA).

Ekim ayında izlenmesi gereken ilk altcoin Chainlink (LINK)

Akıllı sözleşmeler Blockchain’lerde bulunur ve tetiklendiğinde belirli bir eylemi otomatik olarak gerçekleştirmek üzere önceden programlanmıştır. Bu akıllı sözleşmeler, “Oracle” adı verilen ağları kullanıyor. Chainlink, en iyi oracle ağlarından birisi olarak biliniyor. Bu altcoin projesi temel olarak, gerçek dünya verilerini akıllı sözleşmelerin anlayabileceği ve üzerinde hareket edebileceği bir şeye dönüştürmek için kullanılıyor.

Chainlink fiyatı bu yıl iki katından fazla arttı. Etkileyici olmakla birlikte bazı büyük kripto para birimlerinin başarıları kadar etkileyici değil. Ancak, yakın zamanda akıllı sözleşmeleri için veri sağlamak üzere Cardano (ADA) ile bir ortaklık duyurdu. Ayrıca Alphabet tarafından kripto dünyasının dışında hibrit Blockchain uygulamaları geliştirmek için kullanılıyor. Chainlink’in ortak olduğu kripto para birimlerinin sayısı göz önüne alındığında, bu altcoin projesi ekim ayında izlenecek kripto paralar listesinde kendine önemli bir yer ediniyor.

Filecoin (FIL)

Filecoin, Dropbox veya Google Drive gibilerle rekabet edebilecek merkezi olmayan bir veri depolama hizmeti olarak nitelendiriliyor. Kullanıcılar, verileri buluta yüklemek yerine esasen diğer bilgisayarlarda kullanılmayan alanı kiralıyor. Filecoin verileri parçalayarak, şifreler, depolama sağlayıcıları ve verilerin her zaman kullanılabilir olmasını sağlamak amacıyla FIL token’ları kazanıyor. Bu altcoin projesinin ağı, geleneksel veri depolama sistemlerinden daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli olduğu için gelecek vaat ediyor.

Harmony (ONE)

Harmony (ONE) 1 Ocak’tan bu yana %3,500’ün üzerinde artış yaşadı. Bu altcoin, Solana, Cardano, Cosmos (ATOM) ve Algorand (ALGO) gibi Ethereum (ETH)’a benzetilen akıllı sözleşme Blockchain’leri alanındaki bir başka önemli proje olarak görülüyor. Bu altcoin’ler gibi, Harmony de Ethereum’dan daha ölçeklenebilir ve işlemleri daha hızlı ve daha ucuza işliyor. Aynı zamanda Blockchain’lerin birbirleriyle iletişim kurması için birlikte çalışabilirlik yollarını da teşvik ediyor. Harmony, geliştiricileri projeye çekmek için 300 milyon dolarlık bir ayırdığını açıklamasıyla birlikte stratejik hedeflerinin birçoğuna Ekim ayında ulaşabilir.

Köklü altcoin Decentraland (MANA)

Büyük teknoloji şirketleri, metaverse olarak da bilinen sanal dünyalara para yağdırıyor. Kripto dünyasında, Decentraland en büyük ve en köklü sanal dünyalardan birisi olarak biliniyor. Bu altcoin projesinin kullanıcıları, sanat galerilerinden orta çağ zindanlarına kadar her şeyi inşa ederek arazi satın alabilir, satabilir ve geliştirebilir. Haziran ayında, bir sanal arazi arsası 900.000 dolara satıldı. Bu sanal dünyalar pandemi kaynaklı bir moda gibi görünebilir. Ancak Facebook kurucusu Mark Zuckerberg gibi biri metaverse’leri gelecek olarak gördüğünü söylediğinde, bu aynı zamanda daha fazla araştırmaya değer bir trend olarak görülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku