2 Analist, Kritik Altın Değerlendirmelerini Paylaştı! 

124

Altın fiyatı, Perşembe gününün ilk yarısı boyunca 1800 dolar civarında dalgalandıktan sonra, erken Amerikan ticaretinde bu hafta 1810 dolar seviyesi ile şimdiye kadarki en yüksek seviyeleri gördü. FXStreet’in deneyimli analisti Dhwani Mehta’nın görüşüne göre, XAU/USD, ABD PCE enflasyonunun önünde yaklaşık 1800 dolar aralığını korumaya ayarlandı.

Altın, önemli ABD verileri öncesinde flama oluşumu içinde dalgalanacak

Usta analist Dhwani Mehta’ya göre güvenilir liman olarak görülen değerli metal, kritik ABD PCE Fiyat Endeksine doğru bir sonraki hamleyi düşünerek 1800 dolar civarında dar bir aralıkta konsolide oluyor. Analist, piyasa konsensüsünden büyük bir sapma olmadıkça, okumanın altın üzerinde fazla bir etkisi olmayacağını düşünüyor. Mehta’ya göre getiri eğrisi düzleşirken dolar dinamikleri altını etkilemeye devam edecek. Ayrıca yatırımcılar yeni ticaret ivmesi için Almanya ve Euro Bölgesi GSYİH raporunu bekliyor.

Analiste göre, yukarı yönde belirleyici bir kırılma için altın fiyatının düşen trend çizgisi direncinin üzerinde 1809 dolarda günlük bir kapanışa ihtiyacı var. Bu olursa, bir flama kırılması onaylanacak ve kapılar önceki haftanın en yüksek seviyesi olan 1814 dolara doğru açılacak. Bir sonraki ilgili direnç, Eylül ayının en yüksek seviyesi olan 1834 dolarda öngörülüyor. 200 Günlük Hareketli Ortalama’da (DMA) 1792 dolarda güçlü destek görülüyor. Analiste göre, bu seviyenin altında 1788 dolar yükseliş taahhütlerini test edecek. İkinci seviyenin altında sürekli bir hareket, yatay 50-DMA’da 1781 dolarda bekleyen anında destek ile flamadan aşağı yönlü bir kopuşu doğrulayabilir.

Altındaki açık faiz oranı artış gösteriyor

FXStreet’in bir başka değerli metaller analisti olan Pablo Piovano, altın vadeli işlem piyasalarındaki açık faizin, CME Group’tan gelen ön okumalara göre perşembe günü iki günlük artışı tersine çevirdiğini ortaya koyuyor. Değerli metaldeki açık faiz yaklaşık 7,8 bin kontrat artış gösteriyor. Aynı doğrultuda, hacim yaklaşık 50 bin kontrat yükseliyor. Analiste göre bu durum son zamanlarda görülen dalgalı aktiviteyi uzatıyor.

Sarı metalin fiyatları perşembe günü ons başına 1.800 doları aştıktan sonra geri çekilerek bir kez daha bu seviyenin altında kapandı. Analiste göre söz konusu hareket, artan açık ilgi ve hacmin ortasındaydı ve çok yakın vadede bazı zayıflıklara kapı açabilirdi. Bununla birlikte uzmanlar, altın fiyatının şu an için mevcut konsolidasyon aralığında kalmasını bekliyorlar. Değerli metal yazım sırasında gün içinde yüzde 1,02 düşüş ile 1781,58 dolardan işlem görüyor. Daha fazla altın haberi için Kriptoarena.com’u takip etmeye devam edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku