Ethereum Hedefe Kilitlendi! Bu Fiyata Yükselebilecek mi?

170

Ethereum’un yerel altcoin projesi ETH, Haziran 2022’de 885 dolar civarında dip yaptıktan sonra değerini iki kattan fazla artırdı. Ethereum, bazı teknik göstergelere göre ağustos ayında 2.500 dolar fiyat seviyesine ulaşmayı hedefliyor.

Bu olay Ethereum (ETH)’a olan ilgiyi yükseltebilir

Ethereum fiyatındaki ralli, büyük oranda Merge’den kaynaklanıyor. Merge, Ethereum’un blockchain protokolünü eylül ayında iş ikanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) taşıyacak güncellemeyi ifade ediyor. PoS’a geçiş, aynı zamanda zincirde madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak doğrulayıcılar ile değiştirecek. Bu endişe, Çinli kripto madencisi Chandler Guo’yu PoW versiyonu hayatta tutarak Merge’e direnmeye yönlendirdi. Bu noktada olası sonuçlardan biri zincir ayrılığı. Guo, kendi Ethereum PoW zincirine “ETHPoW,” tokenine ise “ETHW” adını verdi. Dahası, bazı borsalar token’i çoktan listeledi ve hatta Binance bile gerektiğinde token’i listelemeyi düşünüyor.

Bu konuda kilit nokta, mevcut Ethereum sahiplerinin yeni zincirden eşit miktarda token alacak olması. Bu da ETH’ye olan talebi artırarak Merge’e doğru fiyatı 2.500 dolara taşıyabilir. Ethereum, son fiyat toparlanması sırasında eski destek, yeni direnç olan 1.625-1.975 dolar bandına doğru kesin bir ralli yaşadı. ETH/USD paritesi, şimdi de bu bölgeyi yeniden desteğe dönüştürmeyi ve 2 bin dolar ve ötesine ralli için sağlam bir zemin oluşturmayı hedefliyor. Paritenin en yakın hedefi ise 2.340 dolarda bulunan 50 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA; aşağıdaki grafikte kırmızı dalga). Bir sonraki hedefin ise Ethereum’un birkaç aylık alçalan trend çizgisi direnci olan 2.500 dolar olduğu görülüyor.

Kurumsal yatırımlarda ivme artışı görülüyor

2.500 dolar hedefi, Ethereum tabanı yatırım fonlarına aktarılan sermayedeki artıştan da ipuçları alıyor. Söz konusu ürünler, 5 Ağustos ile biten haftada 16,3 milyon dolar yatırım aldı. Aynı dönemde Bitcoin odaklı fonlardan 8,5 milyon dolar yatırım çekilmesi, en büyük kripto paraya karşı Ethereum’un ne ölçüde tercih edildiğini ortaya koyuyor.

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ropsten ve Sepolia’nın ardından Goerli, Ethereum’un birleşimden geçerek tamamen hisse ispatı (PoS) blockchain’e geçen son testnet’i oldu. Goerli testnet birleşimi bugün herhangi büyük bir aksaklık olmadan tamamlandı. Bu da Ethereum mainnet’in 19 Eylül’de gecikme olmadan Merge’ü tamamlayabileceği anlamına geliyor. Ekosistemdeki geliştirici Preston Van Loon ve podcast yayıncısı Anthony Sassano gibi birçok kilit figür ve geliştirici, başarılı birleşmeye ilişkin heyecanını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku