Kilitli Cüzdandan 1 Milyar XRP Açıldı? Ne Anlama Geliyor?

204

San Francisco merkezli blockchain ödeme şirketi Ripple (XRP) , Bithomp’un XRP Ledger Explorer tarafından sağlanan verilere göre, emanet cüzdanından 1 milyar XRP token’in kilidi açıldı.

Zamanlama, Ripple’ın token kilit açma programına karşılık geliyor

Kripto para balina izleme hizmeti Whale Alert’e göre, bugün erken saatlerde emanet cüzdandaki yaklaşık bir milyar Ripple (XRP)’ın kilidi açıldı. Whale Alert, bilinmeyen bir emanet cüzdanından en az 900 milyon XRP’nin kilidinin açıldığını belirtti. Fonların kilidi iki ayrı işlemde açıldı. İlk işlemde toplam 500 milyon XRP (yaklaşık 188.86 milyon dolar) kilidi açılırken, ikinci işlemde ise emanet cüzdandan 151 milyon dolar değerinde toplam 400 milyon Ripple coin’inin kilidinin açıldığını gördü. Ripple coin’lerinin kilidi bilinmeyen bir cüzdandan açılmış olsa da, zamanlama fintech şirketi tarafından gerçekleştirilen normal token kilidini açma işlemine karşılık geliyor.

Ripple’ın ayda en az 1 milyar XRP’nin kilidini açtığını hatırlatmakta fayda var. Girişim 2017 yılında başladı ve şirket o zamandan beri elinde bulunan 55 milyar adet XRP’yi yavaş yavaş serbest bırakıyor. SEC davasının başlangıcından bu yana XRP fiyatındaki büyük düşüşün ardından, Ripple genellikle emanetten kilidini açtıktan sonra önemli miktarda kripto para birimini kilitliyor. Çoğu durumda, Ripple tarafından aylık olarak açılan 1 milyar XRP’den, fintech şirketi 800 milyon XRP’yi kilitliyor. Kalan madeni paralar, şirketin günlük masraflarını karşılamak, özellikle de devam eden SEC davasında yer alan avukatlık ücretlerini ödemek için kullanılıyor. Bu arada Ripple, 2022’nin 2. çeyreğindeki finansal raporunda, 2. çeyrekte toplam 3 milyar XRP’nin kilidini açtığını ve 2,3 milyar XRP’yi emanete geri döndürdüğünü belirtti.

XRP fiyatındaki zayıflığın nedeni kilidi açılan token’ler mi?

XRP’nin son zamanlardaki zayıflığının, yeni token’lerin sıradan kilidini açmaktan ziyade Bitcoin’in 24.000 doların üzerine çıkamamasıyla bağlantılı olduğu belirtilmelidir. Özellikle, Ripple , serbest bıraktığı token’lerin büyük çoğunluğunu emanetine geri verme eğilimindedir. Her ayın ilk gününde gerçekleşen kilit açma prosedürünün öngörülebilirliği nedeniyle, Ripple tokeninin fiyatı üzerinde neredeyse hiçbir etkisi yoktur. Yaygın yanlış anlamalara rağmen, bu token’lerin büyük çoğunluğu kripto para birimi borsalarına taşınmıyor.

xrp

Kriptoarena.com bildirildiği üzere , Ripple ikinci çeyrekte 408 milyon dolar değerinde XRP sattı. Satışlardaki artış, temel olarak İsteğe Bağlı Likidite hizmetinin artan popülaritesine bağlandı. Diğer yandan Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb nihayet kalan XRP tokenlerini geçen ay sattı, bu da artık altıncı en büyük kripto para birimi üzerinde ek satış baskısı uygulayamayacağı anlamına geliyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, toplam dolaşımdaki XRP arzı şu anda 48,3 milyar token seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku