Analist: Bu Gerçekleştiğinde Ethereum Fiyatı 20 Bin Dolara Çıkacak!

724

Sağlanan güncel verilere göre Ethereum blockchain’indeki zincir üstü aktivite azaldı. Piyasalardaki düşüşe rağmen, Ethereum fiyatı toparlandı ve 1700 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Analistlere göre Ethereum yakın zamanda bir patlama yapabilir. İşte detaylar…

Ethereum fiyatı boğa koşusunda!

Önde gelen bir kripto para analisti Dr. Arnout Ter Schure, Ethereum için 2300 dolarlık bir hedef belirlemek için Elliott Wave Principle’ı kullandı. Elliott Dalga Prensibi, gelecekte olası fiyat değişikliklerine işaret eden dalgaları keşfetmek ve tahmin etmek için uzun vadeli fiyat trendlerini analiz etme yöntemidir. En yüksekleri ve en düşükleri ortaya çıkararak fiyatlandırma eğilimlerini ortaya çıkarır.

Ethereum fiyat modelini analiz etmek için bu yöntemi kullanan analist, altcoin’in dördüncü ve beşinci dalgalarının sona erdiği tahmininde bulunuyor. Popüler kripto para analisti dalga sona erdiğinde, Ethereum’un 1500 dolar seviyesine düşmesini ve dördüncü dalganın 2,150 dolar seviyesi civarında bitmesini bekliyor.

Ethereum (ETH), düzeltmenin son 5. dalgasıyla işini bitirdiğinde, daha önce de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz Kasım 2021’de başlayan düzeltmeye son verecek. Ethereum’da 2150 dolar seviyesine dönüş, dalgalanmayı 10.000 dolar seviyesine kadar çıkarabilir.

Analist, 1500 dolar seviyesinden sonra yükseliş öngörüyor

Kripto piyasasında yaşanan düşüşlerden sonra, Ethereum’un ücretleri tüm zamanların en düşük seviyesindeydi. Ünlü kripto veri platformu Santiment tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ETH ağının nispeten az etkinliği var. Analistler, düşük aktivite seviyeleri ile stablecoin hızı arasında bir bağlantı keşfettiler.

Hız, kripto alanındaki paranın ne kadar hızlı hareket ettiğinin bir ölçüsüdür. Ethereum’da, mevcut aktivite seviyesi, stabilcoin (DAI) hızı ve düşük miktarda zincir üzeri aktivite, hazırda bekletme anlamına gelir. Bir diğer yandan analistler ise ayıların bu süreçte uyuduğunu düşünüyor ve tetikleyici bir seviyeyi beklediğini belirtiyor.

Özetlemek gerekirse, ETH ayıları artık uyuşuk ve lider altcoin’in fiyat hareketinde bir katalizör bekliyor. Ayrıca DAI hızındaki bir artış, ETH fiyat artışı için bir katalizör görevi görebilir. Bir kripto analisti ve yatırımcısı olan BitQueenBR’ye göre, Ethereum fiyatı 1400-1500 dolar seviyesine düşüşün ardından geri dönebilir. Analist bu durum gerçekleşene kadar lider altcoin Ethereum (ETH)’un fiyatında düşüş yaşanmasını bekliyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) son 30 günlük süreçte yüzde 38.4 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise lider altcoin ETH son 24 saatte yüzde 2.5 değer kazanarak, 1.780,87 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku