DeFİ Coin Piyasasında Neler Oluyor? İşte Devasa Düşüşlerin Sebebi

41

DeFi Coin piyasası, çöküş başladığından beri Bitcoin’e kıyasla daha büyük darbeler alıyor. Bu, çoğu altcoin’in ATH seviyelerinden yüzde 90’a kadar düştüğü noktaya kadar devam etti. Ancak bazıları bu konuda diğerlerinden daha şanssız. Diğer yandan altcoin piyasası acı çekmeye devam ederken, merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenleri, piyasayı kırmızıya boyamaya devam ederek bunu bir adım daha ileri götürdü. İşte detaylar…

Yatırımcılar DeFi Coin projelerinden çekiliyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri, piyasanın patlama yaptığı 2021 yılının bariz kazananlarından biri olmuştu. Bu kadar çok kullanım durumu ve kamu hizmeti ile yatırımcılar, uzun vadeli potansiyelleri nedeniyle onlara akın etti. Bir süredir bu projelerin, kripto piyasasında şimdiye kadar kaydedilen en büyük getirilerden bazılarını geri getirerek yatırımcıların inandıkları gibi olduğu kanıtlandı. Ancak bu durum, daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Terra UST’nin çökmesinden sonra tam tersine dönmüş olabilir.

DeFi Tabanlı Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor

Terra, piyasadaki en büyük DeFi Coin projelerinden biri olarak damgasını vurmuş ve Ethereum’un arkasındaki ikinci sırayı almak için BSC gibi uzun süredir diğer altcoin’leri geride bırakmıştı. Yerel kripto para birimi LUNA hızlı bir yükselişe geçmişti ve UST’nin yaygın bir şekilde benimsenmesi olağandı. Bu durum, UST’nin gizemli bir şekilde dolar sabitini kaybettiği ve LUNA token’larının kontrolsüz bir şekilde basılmasına yol açtığı Mayıs ayının başlarına kadar devam etti.

Terra bununla sonuna kadar mücadele ederken, DeFi projeleri bunun ikinci aşamalarıyla uğraşıyordu. DeFi protokollerine olan güven eksikliği, yatırımcıların varlıklarını DeFi tokenlerinden çekmesine neden oldu. Ardından, bu token’ların fiyatları düştü ve çoğu şimdiye kadar değişmeden kaldı.

En kötü etkilenen altcoin’ler Solana ve Avalanche

En iyi DeFi platformları, UST çöküşünün ardından sıcaklığı hissediyor. Tüm önde gelen DeFi ağları olan Ethereum, Solana ve Avalanche, değerlerinin son gün çift hanelere düştüğünü gördü. Ethereum’u ilk 5’te en kötü performans gösteren dijital varlık olarak bırakmak.

Analist Görüşü: AVAX ve Bu Altcoin Yatırımı İçin Şimdi Doğru Zaman!

Solana ve Avalanche, sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 18’lik kayıplarla üçünden en kötü etkilenenler oldu. Bunu takiben, SOL şu anda 40 dolardan işlem görüyor, bu da dijital varlığın tüm zamanların en yüksek değerinin yüzde 84’ünden fazlasını kaybettiği anlamına geliyor. AVAX 22.35 dolara düşerken, yine tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 84’ten fazla düştü.

Kilitlenen toplam değerin (TVL) de düşüşte olduğu göz önüne alındığında, DeFi token’larının değerindeki bu düşüş pek de şaşırtıcı durmuyor. Aralık ayında 253 milyar doların üzerine çıktıktan sonra, TVL o zamandan beri yüzde 59 düşüşle 105.76 milyar dolar seviyesinde yer alıyor. MATIC, BSC, Cardano ve Polkadot gibi diğer DeFi tokenleri de son 24 saatte en az yüzde 5 düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak bitcoinist
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku