Ethereum (ETH)’un Boğa Koşusu Altcoin Sezonunu mu Müjdeliyor?

0 77

Ethereum (ETH), zafer bayrağını dalgalandırarak kripto para sektöründe dikkatleri üzerine çekti. CoinGecko’nun verileri, Ethereum (ETH)’un 4 bin dolarlık destek seviyesini geri kazandıktan ancak bir gün sonra çift haneli kazançlar elde ettiğini gösteriyor. Lider altcoin, son 24 saat içinde  işlem hacminde 64 milyar dolar çekmeyi başardı. Bu rakam, Bitcoin (BTC)’in 2 milyar dolar üzerinde. Analistler, bu boğa koşusunun altcoin sezonunu tetikleyebileceğini belirtti.

Ethereum, 5 bin dolar’a doğru ilerliyor

Ethereum, 4.300 doların üzerine tırmanarak yeni bir rekor kırdı ve 5 bin dolara doğru ilerliyor. Bu seviyeye ulaşmak, dört saatlik grafikteki kısa vadeli teknik seviyelere bakıldığında mümkün görünüyor.Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükselişi doğrulamak için aşırı alım bölgesine geçer. Bu trend gücü göstergesi, son kez bu bölgeye çarptı ve hareketi 86’ya çıkardı. Aynı hareket olursa, Ethereum’un yükseliş trendi ara vermeden daha uzun sürecek.

An itibariyle,  Ethereum 4.340 dolardan işlem görüyor. Alıcılar, daha fazla satın alma için gözlerini 4.400 doların üzerindeki seviyelere dikmiş durumda. Bu arada, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) büyük bir yükseliş sinyali gösteriyor.

MACD, varlıkların eğilimini izler ve anını ölçer. Yatırımcılar, giriş ve çıkış pozisyonlarını belirlemek için bu göstergeyi diğer teknik seviyelerin ve grafik modellerinin yanında kullanırlar. Sinyal çizgisinin üzerindeki bir MACD çizgisi (mavi) potansiyel olarak büyük bir yükseliş sinyalidir. Bu nedenle, grafikte de görüldüğü gibi, Ethereum boğa koşusuna hızla devam edecek. Analist Willy Woo’ya göre, bu boğa koşususu yaklaşmakta olan bir altcoin sezonun bir habercisi olabilir.

Hedef 10 bin dolar

Ethereum, yolculuğunda bugün bazı yeni rekorları kırdı. Infinite Marketcap’in verilerine göre, Ethereum (ETH) şu anda Samsung ve JPMorgan Chase gibi en büyük küresel şirketlerin bazılarını geride bıraktı.  Ethereum ayrıca, finans devi VISA’yı, an itibariyle 496 milyar dolar değerleme olan bir sınır marjıyla geride bıraktı.

Birçok analist, Ethereum’un (ETH) bu yıl fiyat artışına devam edeceğini düşünüyor. Hatta bazıları, ETH’nin 2021’in sonunda 10 bin dolarlık dönüm noktasına ulaşacağını tahmin etti. Bu, altcoin’i Bitcoin’den (BTC) sonra, boyutuna göre ilk on küresel varlık arasında bir yer kapmak için ikinci kripto para birimi yapacak.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku