Güney Kore Altcoin Çılgınlığı İçin Harekete Geçti: Endişe Verici!

0 120

Bitcoin (BTC) keskin düzeltmeler yaşayıp, yatay yönde hareket ederken, yatırımcılar altcoin’lere yöneliyorlar. Güney Kore son zamanlarda altcoin’lerde meydana fiyat artışı ve çılgınlık nedeniyle somut adımlar atmaya hazırlanıyor. Ülkenin bankacılık birliği, üyelerine kripto para borsalarında listelenmiş ve alım satım için mevcut olan altcoin sayısını araştırmalarını istedi

 Yetkililer kolları sıvadı

Bitcoin, yılın başından beri iyi bir performans göstermiş olmasına rağmen, 2021 yılı şimdiye kadar altcoin’ler için daha verimli. Güney Kore özellikle altcoinler konusunda oldukça ateşli görünüyor. Son aylarda birkaç altcoin’in değeri fırlayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ilk ondaki kripto paraların birçoğu rekor kazançlar elde etti.

Dogecoin ve SHIBA INU gibi ekosistemleri ve güncellemeri olmayan altcoin’ler sosyal meday ve ünlüler sayesinde popülerite kazandıktan sonra zirveye çıktılar. Kripto para piyasasında, çift basamaklı ve hatta üç basamaklı getiriler, kitleleri çeken “yeni normal” haline geldi.

Kripto para borsaları, bu popüler altcoin’leri listelemek için bu eğilimleri kullanıyor. Ancak yerel bir rapora göre,  Güney Kore bu durumu ciddi bir sorun olarak görüyor.

Bankacılar Birliği, yerel kripto para borsalarına hızla artan altcoin sayısının yatırımcılar için riski artırdığını söyledi. Kurum, üyelerine “riski azaltmak için bir borsanın alım satım kapasitesini ölçmek” amacıyla listeleme süreçlerini incelemelerini tavsiye etti. Güney Kore Bankalar Fedarasyonundan bir yetkili şunları söyledi:

 Önerdiğimiz kriterler, bir borsadaki dijital para sayısıyla ölçülebilen dijital varlıkların güvenliğidir. Bir borsa çok fazla dijital varlık işlemi yaptığında, daha fazla risk alır.

Bu gelişme, Bitcoin’e kıyasla altcoin’lerin hızla büyüyen işlem hacmini gösteriyor. En büyük yerel kripto borsası olan Upbit sadece yüzde 4,26’lık bir BTC işlem hacmi kaydederken, altcoin’ler yüzde 95’inden fazlasını oluşturdu.

Güney Kore yönetmelikleri

Güney Kore, son zamanlarda kripto para birimi endüstrisi için yasal bir çerçeve oluşturma konusunda çok aktif. Mart ayında yetkililer, şüpheli işlemleri bildirmeyen ve ilgili verileri depolamayan takas dahil tüm sanal varlık hizmetleri (VASP) sağlayıcıları için katı cezalar ve para cezaları öneren yeni kurallar getirdiler.

Sonuç olarak, OKEx Korea ve Binance Korea gibi borsalar  Güney Kore şubelerini kapattı. Her şeye rağmen, ülke kripto ticaretinden elde edilen karlara yüzde 20 sermaye vergisi getirmeyi planlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku