Ethereum (ETH)’un 20 Bin Dolara Ulaşması Ne Kadar Gerçekçi? İşte Veriler!

575

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, geçtiğimiz ayların en iyi koşularından birine sahipti. Diğer birçok altcoin birbirleri ile yarışırken, Ethereum boğaları yıllardır ikinci sırayı sıkıca tutmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, varlık şimdi lider kripto para birimi olmaya hazırlanıyor. Kripto dünyasının pek çok önemli ismi, Ethereum’un Bitcoin’i yerinden etmek için yeterince güçlü olduğunu öne sürüyor.

Ethereum’un talebi henüz karşılanmış değil

Bloomberg’den elde edilen veriler, Ethereum’un Bitcoin’i yerinden edeceğine dair iddiaları sağlamlaştırarak, bu iddiaların arkasında nesnellik olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, Ethereum’un bu potansiyele ulaşması için, varlığa olan talepte önemli bir artışın tekrar tekrar kaydedilmesi gerekiyor. Çünkü, Ethereum (ETH)’un değeri direkt olarak Blockchain’indeki faydalara bağlı olmayı sürdürüyor.

Lider altcoin’deki talep şimdiye kadar önemli ölçüde yüksek oldu. Ethereum ürünleri, kurumsal pazardaki en sıcak ürünlerden bazıları olarak biliniyor. Cardano ikinci sırada kalırken, ETH ağustos ayının sonundan itibaren en yüksek karı elde etti. CryptoQuant’tan gelen veriler ayrıca BTC spot borsa rezervlerinin hala yeni düşüşler yapmadığını, ancak ETH spot rezervlerinin düştüğünü ortaya koyuyor. Kripto piyasasındaki uzmanlar, Bitcoin’in 2017’deki hamlesini taklit eden ve aralık ayına kadar fiyatları 20.000 dolara çıkarması beklenen ETH üzerine bahse giriyor.

Ethereum yılı 20.000 doların üzerinde kapatabilir mi?

Temel geri çekilmeler, Ethereum’u 20.000 doları denemekten alıkoyabilse de kurumsal talep tek başına Bitcoin’in fiyatını yükseltebilir. Bazıları 20.000 doları çok uzak bulsa da Bitcoin, kurumsal ilginin, piyasanın gidişatını değiştirecek kadar güçlü olduğunun kanıtı olarak görülüyor. Ayrıca, Ethereum kısa süre önce ilk deflasyonist gününü gördü. Bu da EIP-1559 tarafından yakılan ETH miktarının o gün için madencilere verilen miktarı aştığı anlamına geliyor ve böylece madencilerin arz azaldıkça piyasaya atılmasını neredeyse imkânsız hale getiriyor.

Bazı Ethereum gözlemcilerinin belirttiği gibi, ETH’nin yakılması ETH 2.0 çıkana kadar devam edecek. Daha sonra, ücretler önemli ölçüde düşecek ve artık aynı yanma etkisine sahip olmayacak. Yanii altcoin sonunda sadece enflasyonist olacak. Elbette arzdaki azalma, uzun vadede ağı ve ETH fiyatını destekleyecek. Ancak lider altcoin, şu anda kırmızı bölgede kalıyor. Geçen hafta %19 artış gösteren ETH boğaları, kısa bir süre için fiyatları 4.000 dolara gönderdi. Şu anda 3,306 dolara düşmesine rağmen, analistler hala yakın vadeli fiyat olarak 5.000 doları gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku