DeFi Protokolü Kapandı: Altcoin Sert Çakıldı!

180

DeFi sigorta protokolü Cover, geliştiriciler mücadele eden projeyi bıraktıktan sonra havlu attı. Protokolün sorumlularından Ted, RULER & COVER Protokolünün sona erdiğini duyururken çelişkili duygularla içinde bulunduğunu ifade etti.

DeFi protokolü RULER & COVER kapandı

Son zamanlarda piyasadaki hareketlilik ile mücadele eden protokol RULER & COVER ekibinden biri olan DeFi Ted, projeyi sonlandırma kararını almanın zor olduğunu ancak kalan ekibin, çekirdek geliştiricilerin aniden projelerden ayrılmasından sonra ileriye giden yolu gözden geçirdikten sonra verdiği nihai bir karar olduğunu belirtti. Müşterilerin en kısa sürede Cover protokollerinden yatırımlarını çekmelerini tavsiye etti.

Cover’ın tokeni, Ted’in duyurusundan bu yana 269 dolardan 223 dolara 46 dolarlık bir düşüş kaydetti. Trader’lar bu haberlerle boğuşurken günlük işlem hacmi 3.5 milyon dolardan 19 milyon dolara yükseldi. Yaklaşık bir yıl önce başlatılan Cover, merkezi olmayan finans protokollerinde yatırımcılar için merkezi olmayan bir pazar yaratmak amacıyla kuruldu. Kullanıcılar teminat olarak Cover’da token’ları kilitleyerek, yatırım yaptıkları bir DeFi protokolünün saldırıya uğraması, çalınması veya kötüye kullanılması durumunda bunları kapsayacak token’lar aldı. Bu token’ların değeri, akıllı sözleşme riskine bağlıydı.

Cover’ın kurucularından Ted, kalan fonların kullanıcılara dağıtılacağını belirtti

Cover’ın çöküşü, Aralık 2020’de müşterilerini sigorta poliçeleri ve COVER token’ındaki yatırımcıları önemli ölçüde açıkta bırakan sonsuz bir para basma hack’ini takip ediyor. Saldırının ardından, işleme ‘Bir dahaki sefere kendi pisliğinize dikkat edin’ mesajını ekleyen hacker, çaldığı 4350 ETH’yi geri verdi. Cover, fonları müşterilerine yeniden dağıtmasına rağmen token’ın değeri yüzde 96 düştü. DeFi protokolü ayrıca, çok ses getiren Andre Cronje’nin Yearn Finance’ten ayrılmasının ardından nüfuzunun önemli bir kısmını kaybetti. Yearn, Kasım 2020’de protokolle ortak olduktan sonra mart ayında bağları kesti.

Cover protokolünün kapanmasının ardından, Nexus Mutual ve Opium Insurance gibi diğer sigorta protokolleri açığı kapatabilir. Öte yandan protokolün kurucularından DeFi Ted bugün, ekibin kalan hazine fonlarını token sahiplerine dağıtmayı planladığını dile getirdi. Protokolün önemli ismi bu konuda şu ifadeleri kullanıyor:

Bu, fiilen bir alacaklı ödemesidir, RULER & COVER token’ı veya sözleşmeleriyle devam etmeyeceğiz ve kullanıcı arayüzü kapalı kalacak. Tazminat, 13162680 numaralı bloktan itibaren olacak, bu, hazineden sahiplerine fon dağıtmak için anlık görüntü olarak kullanılacak. Ben dahil kurucular bunda yer almayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Decrypt.co/?
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku