Cardano NFT İşlem Hacmi Ethereum’u Yakaladı: CEO’dan İlginç Sendrom Yorumu

551

Cardano (ADA), Blockchain akıllı sözleşmesini uyumlu hale getirecek Alonzo güncellemesine 24 saatten daha kısa bir süre kaldı. Ana ağ lansmanından önce test ağında yeni Dapp ve NFT basımının kapılarını açan akıllı sözleşme 1 Eylül’de Alonzo Purple’da yayınlandı. Pek çok muhalif, akıllı sözleşme desteğine karşı hala eleştirilerini sürdürürken, Cardano ağı önemli güncellemeleri zamanında gerçekleştirmeyi başardı.

Hoskinson’dan çarpıcı ”Cardano Takıntı Sendromu” paylaşımı

Yayınlalan veriler, Cardano NFT’lerinin (CNFT) transfer hacminin Ethereum NFT’lerini yakaladığını gösteriyor. Ethereum, birçok NFT projesi için en iyi Blockchain tercihi olmaya devam ederken, ölçeklenebilirlik sorunu ve yüksek gas ücreti, NFT pazarı ve multi-milyon NFT satışlarıyla manşetlere çıkan Solana gibi diğer birçok “Ethereum katili” için fırsat yarattı. Cardano, akıllı sözleşme yarın ana ağa entegre edildiğinde pazar payının bir kısmını da almak istiyor.

Kripto para piyasası yeni projeler ve güncellemer ile büyük bir rekabete şahit oluyor. ADA, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olmayı başararak, rakiplerine meydan okudu. Cardano karşıtları, güncellemeleri ve ekossitemi eleştiri yağmuruna tutarken, CEO Charles Hoskinson, projeye, yersiz ve haksız sebeplerle saldıranların Cardano Takıntı Sendromu (CDS) adlı rahatsızlığı olduğunu belirtti. Hoskinson, Cardano’da NFT’lerin basılmasının imkansız olduğunu iddia eden bir Coindesk muhabirini de sert bir şekilde eleştirdi. Hoskinson paylaştığı tweet’te şunları söyledi:

Cardano Takıntı Sendromu, tavan yaptı. Bu sendrom, hastanın gerçeği algılama yeteneğini yavaş yavaş yok eden tehlikeli bir hastalıktır. Bu sendrom sonunda hastaları güçsüz bırakıyor.

 

Yeni ATH beklenirken, FUD uyarısı yapıldı

Twitter’da bir kullanıcı ise, NFT’leri basmanın “imkansız” olduğunu iddia eden muhabir için Cardano (ADA)’da bir NFT bastı. Hoskinson, konu eleştiri adı altında trollük yapanlara gereken cevabı vermek konusunda geri adım atmadı. CEO, projeyi hedef alacak yaklaşan bir “FUD fırtınası” konusunda da ciddi bir uyarıda bulundu.

Cardano fiyatı, önemli güncelleme öncesinde Ağustos ayından bu yana 2,5 kat arttı ve ilk on içinde  üçüncü sıraya yerleşmeyi başardı. Altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 dolara ulaştı ve Salı günü yaşanan keskin düzelmeden önce Solana gibi fiyat keşif moduna girmeye hazırlanıyordu. ADA şu anda son 24 saatte,  yüzde 4 düşüşle 2.42 dolardan işlem görüyor. Tıpkı Ethereum gibi, altcoin fiyatı da Pazar günü Alonzo güncellemesinden sonra başka bir yükseliş hareketi yaşayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku