Analistten Eylül İçin Kritik Volatilite Uyarısı: Bitcoin 40 Bin Doların Altına Düşer mi?

767

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), şu anda genel kripto piyasasıyla birlikte satış baskısı ile karşı karşıya. Bugün erken saatlerde, BTC fiyatı 45 bin doların altına düştü ve yeni haftalık en düşük seviyelerine ulaştı.

Bitcoin 40 bin doların altına düşebilir

Geçtiğimiz hafta 55 bin dolar seviyelerine ulaşması beklenen Bitcoin, an itibariyle yüzde 3.42 düşüş ve 850 milyar dolar piyasa değeri 45.364 dolardan işlem görüyor. Bitcoin teknik grafiklari, yatırımcıların Eylül ayında bir miktar volatilieye hazırlıklı olmaları gerekebileceğini gösteriyor. Yatırımcıların izlemesi gereken iki ana destek seviyesi, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalar olacak. BTC ayıları bunu aşmayı başarırsa, fiyat potansiyel olarak 40 bin dolara doğru çakılabilir Bloomberg’e konuşan Miller Tabak Co.’nun baş pazar stratejisti Matt Maley şunları söyledi:

Salı günü olduğu gibi, 50 günlük hareketli ortalama Bitcoin için güzel bir destek sağladı. Bu iyi haber. Kötü haber şu ki, önümüzdeki günlerde bu çizginin altına düşerse, trader’ları endişelendirecek.

Son on yılda Eylül, Bitcoin ve genel kripto piyasası için volatilite dolu en zorlu ay oldu. Eylül ayında BTC, son 10 yılın 6’sında negatif değer ile sonuçlandı. Eylül başında olumlu başlayan fiyat hareketi aniden tersine dönmeye başladı ve BTC’nin ay sonunu hangi seviyede bitireceği merak konusu.

JPMorgan, El Salvador’un BTC sistemini suçluyor

Bitcoin (BTC) ve genel kripto para birimi, bu hafta başlarında, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi yaptığı gün, sert bir düzeltme yaşadı. Ülke yeni sisteme geçer geçmez, El Salvador‘un kripto para cüzdan sistemi, birkaç vatandaşın kurulum sorunlarından şikayet etmesiyle çöktü. JPMorgan analistleri, BTC ve genel kripto piyasasında  yaşanan düzeltme için  El Salvador’u suçladılar.. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase & Co. stratejistleri şunları yazdı:

El Salvador’un kötü tasarlanmış Bitcoin deneyi, BTC veya kripto para birimlerinin geleceğine zarar vermemelidir. Kripto piyasaları bu hafta El Salvador’un aksaklıklarından zarar gördü, ancak bunun temelinde balon haline gelmiş bir zemin vardı.

Bitcoin şu anda satış baskısı altındayken, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Bitcoin’in borsalardaki arzı önceki düşük seviyelerini kırabileceğini söyledi. Bitcoin’de (BTC) daha fazla satış yönlü likidite krizi bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku