Ethereum (ETH) Rekor Tazeledi: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi!

0 36

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH)  bugün yüzde 10’luk bir kazanç daha ekleyerek  yolculuğuna devam ediyor. Ethereum, 440 milyar dolara çıkan piyasa değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3919 dolara ulaşarak rekor tazeledi.

Kurumsal ilgi hızla artıyor

Bitcoin (BTC) hakimiyeti yüzde 45’in altına düşerken, ETH piyasa hakimiyeti yüzde 18’in üzerine çıktı. Ethereum fiyat rallisi, kurumsal ilginin hızlı yükseldiği bir anda geldi. CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, Ethereum için Coinbase priminin çok yüksek olduğu söyledi. Ethereum Coinbase Premium, Coinbase Pro ve Binance üzerindeki ETH fiyatı arasındaki boşluktur ve kurumsal oyunculardan Coinbase üzerinde güçlü bir spot satın alma baskısı olduğunu gösterir.

 

ETH’de kurumsal satın alma aniden yükseldiğinden, borsalardaki ETH arzı geçen Ağustos ayından bu yana düşüş eğilimi gösteriyor. Aşağıda, son üç ayda düşen borsa arzına karşı yükselen ETH fiyatını gösteren grafik bulunmaktadır. Tüm borsalardaki toplam ETH arzı 18,78 milyona düştü.  Finans piyasalarından büyük oyuncular da artan Ethereum popülaritesinden bir pay almak için piyasaya atlıyor. Bugün erken saatlerde, VanEck ilk ABD Ether ETF’si için başvuruda bulundu.

Bu haftanın başlarında Salı günü, CME Ether Vadeli İşlemler 1 milyar doları aştı ve bu da kurumsal ilgiyi işaret ediyor. Ayrıca, ETH Vadeli İşlemlerinin toplam hacmi de ilk kez 10 milyar doları aştı.

Ethereum EIP-1559 faktörü

Görünüşe göre Ethereum rallisi yakın zamanda durmayacak! Ethereum ağı, bu yıl Temmuz ayında planlanan Londra hardfork ile büyük bir güncellme için hazır. Bu güncellemenin bir parçası olarak ağ, Ethereum İyileştirme Protokolü (EIP) 1559’u açıklayacak. Veri analiz platformu CoinMetrics şunları bildirdi:

“EIP-1559, Ethereum’un Londra hard fork’unun bir parçası olarak Temmuz ayında piyasaya sürülecek. ETH işlem ücreti UX’in iyileştirilmesine ek olarak, EIP-1559, ETH işlem ücretlerinin bir kısmını yakacaktır. Bu, arzın bir kısmını kalıcı olarak dolaşımdan kaldıracak ve günlük net ETH ihracını azaltacaktır. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku