Amazon’dan Şüphe Uyandıran Adım: Bitcoin (BTC)’e Rakip Olabilir!

0 189

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Telegraph geçtiğimiz günlerde Amazon’un Finansal Davranış Otoritesinden (FCA) birkaç uzmanı işe aldığını ortaya çıkardı. Bu, dev şirketin kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlandığının bir işareti olabilir. Bu gelişme uzmanlara göre, Bitcoin (BTC)’e zarar verebilir.

Amazon’dan Bitcoin ile ilgili şüphe uyandıran adım

Amazon, dijital para biriminin piyasaya sürülmesi konusunda sessizliğini korurken, şirketin böyle bir adım atması, dijital para birimlerini “ana akım” haline getirme aşamasında katalizör görevi görerek, bu varlıklar için büyük bir sıçrama anlamına gelecektir. Uzmanlara göre, eski FCA görevlilerinin işe alınması , Amazon’un dijital para birimini yarışında geri kalmamak için kolları sıvadığı anlamına geliyor.  Kısa süre önce Amazon tarafından yeni bir bölüm oluşturuldu. Bu yeni bölümün adı Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP). Bu hizmet, kullanıcıların Amazon’un perakende hizmeti ve Amazon Prime Video gibi hizmetlere harcama yapmak için “parayı dijital para birimine dönüştürmesine” olanak tanıyor.

Şirketin şu anki CEO’su Jeff Bezos‘un Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaptığı defalarca söylendi, ancak bunu hiçbir zaman kamuya açık bir şekilde onaylamadı. Bezos, bu yıl Haziran ayının CEO’su olarak görevden ayrılacak ve yerine geçecek isim olan Amazon Web Services CEO’su Jassy’nin, Blockchain teknolojisinin potansiyeline çok daha açık ve meraklı olduğu söyleniyor. 2017 Amazon “Re: Invent” konferansında Jassy, ​​ekibinin Blockchain ile ilgilendiğini söyledi.

Bitcoin’e rakip olabilir

Ancak bu gelişme, Amazon’u mevcut sınırlı sayıdaki Blockchain uygulamalarının ötesine taşıyacağının bir göstergesi değildir. Amazon, dijital para birimini veya kripto para birimlerini platformuna entegre edecek olsaydı, Facebook gibi hareket eder ve Diem stablecoin’lerinin muhtemel lansmanını takip ederdi. Bu arada, Dogecoin topluluğu tarafından Amazon’dan Dogecoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmesi amacıyla bir dilekçe oluşturuldu. Dilekçede şu anda 200 bin’den’den fazla imza var ve Amazon’un Doge’yi kabul eden ilk büyük şirketlerden biri olmasını istiyor.

Amazon’un tartışmalı kripto para birimini listelemesi olası olmasa da, dilekçe ana platformların kripto para birimini kabul etmesine yönelik talebin sadece küçük bir örneğidir. Bazı analistler, Amazon’un dijital para biriminin, lider kripto para birimi  Bitcoin (BTC)’e potansiyel bir rakip olabileceği öne sürdüler. Tüm proje son derece gizli kalırken, dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi tarafından dijital bir para biriminin piyasaya sürülmesi kesinlikle kripto para pazarında dalgalanmalara neden olacaktır.

Kaynak Cryptodaily.co.uk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku