Ethereum (ETH) Ne Kadar Yükselebilir? Kırılma Geliyor mu?

180

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ethereum (ETH) Merge, topluluğun beklediğinden daha erken yayınlanacak. Ethereum Vakfı’nın çekirdek geliştiricileri, 15 Eylül olarak geçici bir Merge tarihi açıkladı. Ethereum’un hisse kanıtına başarılı geçişinin, ETH arzında – bazı tahminlere göre – yüzde 80-90 arasında bir düşüşe yol açması bekleniyor. Bunun ETH fiyatını önemli ölçüde yükseltmesi bekleniyor.

Ethereum Merge 15 Eylül’de yayınlanacak

Ethereum’un iş kanıtından hisse kanıtına geçişi, altcoin tarihinde en çok beklenen olayların başında geliyor. Proof-of-stake’e geçişin Ethereum’un güç tüketimini yaklaşık yüzde 99,5 oranında azaltması bekleniyor. Aynı zamanda, doğrulayıcıların bunun yerine ağdaki işlemleri onaylayacağı yeni Ethereum zinciri için madenciler geçersiz kılınacak. Merge yaklaştıkça Ethereum üçlü Halving anlatısı ilgi kazandı. Üçlü Halving anlatısı, Ethereum’u ETH2 mevduat sözleşmesine kilitlenmiş olarak ETH’nin fiyat rallisinin en büyük itici gücü olarak görüyor. ETH2 mevduat sözleşmesi, yaklaşık 25.15 milyar dolar değerinde 13.29 milyon ETH içeriyor.

ethereum merge

Üçlü Halving anlatısının yazarı Nikhil Shamapant, Etheruem’un Bitcoin’den daha fazla viral hale geleceğini savunuyor. Yatırımcılar, enerji verimliliği ve yükseliş potansiyeli nedeniyle Ethereum’u Bitcoin’e tercih edebilir. Yazar, EIP-1559 aracılığıyla yakma uygulamasının, Ethereum’un Merge’si ve ETH’nin yaygın olarak benimsenmesinin Üçlü Halving için katalizör olduğuna inanıyor. Bu nedenle Ethereum, aktif hesap sayısında ve artan işlem hacminde patlayıcı bir büyüme ile ultra güçlü bir değer deposudur.

Ethereum’un hisse kanıtına geçişi, benimsemeyi daha da artıracak

2017 boğa koşusundan bu yana Bitcoin’in anlatımı kripto alanına hakim olsa da, Ethereum’un hisse kanıtına geçişi ETH’nin benimsenmesini daha da artırabilir. Üçlü Halving anlatısı, zirvede 150.000 dolarlık bir Ethereum fiyat hedefi belirledi. Bu, 16 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına geliyor ve kısa vadede sürdürülebilir olması pek mümkün değil. Ethereum likiditesizliğinin fiyatı ve dolayısıyla yeni yatırımcılar ve kurumsal yatırımcılar arasında talebi artırması bekleniyor. Bunun yanındai, önde gelen bir kripto analisti olan TechDev, Ethereum’da bir dizi paralel kanal belirledi. Analist, kanalın içinden bir sonraki sıçramanın kanalın üst limitini 5.000 dolardan vurabileceğini tahmin etti.

ethereum

Önde gelen bir kripto analisti ve yatırımcı olan Decentrader, Ethereum fiyatı için 2,400 dolarlık kısa vadeli bir hedef belirledi. Analist, bir varlığın fiyat eğiliminde kısa sipariş duruşlarını tanımlayan tasfiye ve SFP göstergesinin, mevcut fiyatın üzerinde 10x ve 3x’lik yüksek bir durma hacmi gösterdiğini ve bunun tetiklenmesi durumunda önemli bir kısa süreli sıkışmaya yol açabileceğini savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku