bitcoin

Analiste Göre Gözden Kaçan Bu Katalizör Bitcoin (BTC) Fiyatını Uçurabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, gözden kaçan bir katalizörün Bitcoin (BTC) için uzun vadeli büyük bir ralliyi ateşleyebileceğini düşünüyor. Yakın bir zaman önce YouTube hesabından paylaştığı analizlerine göre Cowen lider kripto para birimi hakkında yaptığı analizlerin yanı sıra dolar hakkında da bazı analizlerini takipçileri ile paylaşıyor.

Analist, Bitcoin için yükselişi sağlayacak olan şeyin aşağı yönlü DXY olduğunu belirtiyor

Yeni bir strateji oturumunda ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, ABD dolarını diğer para birimleri ile karşılaştıran dolar endeksine (DXY) inceliyor. Popüler analist, genel olarak doların değeri zayıfladıkça Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi pek çok varlığın daha yüksek fiyatlar elde edebileceğini dile getiriyor.

Analist, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in arkasına ekstra yükseliş enerjisi verebilecek şeyin, aşağı yönlü bir makro trendi başlatan DXY olduğunu belirtiyor. Cowen’e göre DXY, 100 haftalık basit hareketli ortalamasından (SMA) reddedildiği için potansiyel olarak düşüş eğiliminin kenarında. Cowen, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

İdeal olarak konuşursak, Bitcoin için gerçekten en iyi koşulların oluşması için bunun devam ettiğini görmek istiyoruz. Bu, Bitcoin için en iyi koşul olurdu ve işte ABD doları döviz endeksi hakkında konuştuğunuz zaman çılgınca bir şey var. Gerçek makro aralığa bakın!

Cowen, DXY düşüş eğilimine girerse ne olacağını anlatıyor

Cowen, DXY’nin yaklaşık 30 yıldır büyük bir azalan kanalda işlem gördüğünü söylüyor. Kripto analisti, şu anda kanalın altında üst kısımdan çok daha fazla yer olduğuna dikkat çekiyor. Cowen’a göre bu durum dolar için daha fazla olumsuzluk anlamına geliyor. Dolayısıyla Bitcoin (BTC)’de daha yüksek fiyatlar anlamına gelebilir.

Lider kripto para biriminin ömrünün büyük bir bölümünde yükselen DXY’ye rağmen, Bitcoin (BTC)’in hala uzun vadeli bir yükseliş yapısını korumayı başardığını söylüyor. Analist, DXY, sonuç olarak daha önemli bir düşüş trendine girerse ne olabileceğini tahmin ediyor. Cowen’ın bu konudaki tahminleri ise şu şekilde:

Dolar bu süre zarfında kısmen hareket etti. Yükselmesine rağmen doların aşağı hareket ettiği ve Bitcoin boğa piyasalarına karşılık gelen birkaç önemli zaman vardı. Doların geri gelmesi durumunda Bitcoin’in neler yapabileceğini hayal edin… Bence bu Bitcoin için inanılmaz derecede yükseliş anlamına gelir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analiste Göre Gözden Kaçan Bu Katalizör Bitcoin (BTC) Fiyatını Uçurabilir