Önemli Gelişme: Ripple, Batık Kripto Para Firmasını Satın mı Alıyor?

169

Kripto para piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alan Ripple (XRP)’nin ardındaki şirket Ripple Labs, iddiaya göre Celsius’u satın almak için araştırmalara başladı. İşte detaylar…

Ripple Labs sözcüsü, Celsius’un satın alınabileceğinin ipuçlarını verdi

Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasında yer alan XRP’nin ardındaki şirket Ripple Labs, iddiaya göre Celsius’u satın almak için araştırmalara başladı. Blockchain ödeme şirketinin sözcüsü,  yaptığı açıklamada iflas başvurusunda bulunan kripto kredi şirketi Celsius ile ilgilendiklerini açıkladı ve şunları söyledi:

Celsius ve varlıkları hakkında daha fazla şey bilmeye ve işimizle alakalı olup olmadığını öğrenmeye ilgiliyiz.

ripple

Ripple sözcüsü, şirketin DeFi protokolünü satın almayla ilgili olup olmadığı konusunda doğrudan bir açıklama yapmayı ise reddetti. Diğer yandan, geçtiğimiz aylarda kripto kışını yorumlayan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “Blockchain ve kripto alanındaki şirket satın alım ve birleşmelerinde artış olacağını düşünüyorum (. . .) Olaylar ilerledikçe biz de kesin böyle şeyleri değerlendiririz,” yorumunda bulunmuştu. Bu da şirketin Celsius’u satın almayı değerlendirdiği tezini güçlendiriyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Mayıs 2022’de algoritmik stablecoin ağı Terra (LUNA) veya yeni adıyla Terra Classic’in (LUNC) çöküşü, kripto para kredi sektöründe zincirleme kötü sonuçlara neden oldu. Celsius gibi birçok şirket de bu kargaşadan sağ çıkamadı.

Kripto para firmaları henüz yaşanan sıkıntıları atlatamadı… İflas kararları gelmeye devam ediyor

Celsius, ilk olarak 13 Haziran’da “olağan üstü piyasa koşullarını” gerekçe göstererek çekim işlemlerini durdurmuş, 14 Temmuz’da ise iflas başvurusunda bulunmuştu. Celsius’un yanı sıra, Voyager da kripto risk fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) tasfiyesi sonrası likidite sorunlarını aşamamış ve iflas başvurusunda bulunmuş kredi protokolleri arasına katıldı. Aynı yolda ilerleyen en güncel şirket ise Hodlnaut. Singapur merkezli kripto kredi platformu, yine güncel piyasa koşullarını gerekçe göstererek, platformdaki çekim ve kredi işlemlerini 8 Ağustos’ta askıya aldı.

ripple

Ripple (XRP) fiyat grafiğine incelendiğinde, son bir yılda XRP fiyatının yaklaşık yüzde 47,6 düşüş yaşadığı görülüyor. Popüler kripto para birimlerinden biri olan XRP fiyatı, son bir ayda ise başarılı bir performans sergileyerek fiyatını yaklaşık yüzde 23.7 artırdı. XRP’nin son 14 gündeki performansına bakıldığında fiyatın konsolide olduğu ve yaklaşık yüzde 0,4’lük çıkış kaydettiği görülüyor. XRP son bir haftada yeniden canlanarak yaklaşık yüzde 7’lik bir artış gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku