Ethereum Düşüşü Devam Ediyor! Merge Çılgınlığı Sona mı Eriyor?

77

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Temmuz 2022’nin başından bu yana son 45 gündeki güçlü rallinin ardından kripto para piyasası bir kez daha satış baskısı altına girdi. Daha geniş kripto para piyasası, en büyük iki kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere art arda dördüncü gün fiyat düşüşü yaşıyor.

Kurumlar Merge için hazırlık yapıyor

Ethereum (ETH) şu anda 1.850 dolar seviyelerindeki fiyatıyla ve 225 milyar dolar piyasa değeri ile yüzde 3.5 daha düşük işlem görüyor. Temmuz ayının başından bu yana ETH, bu haftanın başından bu yana geri çekilmeden önce fiyatında neredeyse yüzde 100 artış gördü. Ethereum (ETH)’daki son iyimserlik, uzun zamandır beklenen Merge yükseltmesinin arka planında geliyor. Cowen Digital’de dijital veri bilimcisi olan David Kroger’a göre, kurumsal yatırımcılar şimdiden Merge için hazırlanıyor. Verdiği bir röportajda bu konu hakkında konuşan Kroger şunları söyledi:

Kurumlar birkaç aydır bize Merge yükseltmesi ile ilgili teknik özellikler ve olasılıklar hakkında sorular soruyorlar. Ancak, bazı yatırımcıların mevcut seviyelerde kar elde ettiğini de sözlerine ekliyor. Son fiyat düşüşünün nedeni bu olabilir.

Çarpıcı Yorum: Ethereum Merge Diğer Blockchain'lerin Sonunu Getirebilir!
ETH topluluğu Merge için destek göstermeye devam etse de, bazı kötü niyetli kişiler Ethereum blockchain’ini çatallamak için çalışıyor. Bunlar özellikle Ethereum’un PoW versiyonuna devam etmek isteyen ETH madencileridir. Ancak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin bu harekete tamamen karşı çıktı. PoS modeline tam geçişten sonra ekibinin Ethereum PoW’u desteklemeyeceğini söyledi. Piyasa uzmanları gelişmeleri dikkatle izliyor. Öte yandan BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Merge başarılı olmazsa, yatırımcıların ETH için kısa bir çılgınlık yaşayacaklarına dikkat çekti. Heyes yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

Merge başarılı olmazsa, fiyat ile döviz deflasyon miktarı arasında negatif yönlü bir ilişki olacaktır. Bu nedenle, bu senaryoda, yatırımcıların ya açığa çıkacağına ya da ETH’ye sahip olmamayı seçeceğine inanıyorum.

Merge yükseltmesi yalnızca Ethereum fiyatını değil, metriklerini de yükseltecek

Ancak Hayes, başarılı bir Merge yükseltmesinin ETH fiyatını daha da yükseltmesini farklı açılardan değerlendiriyor. BitMEX CEO’su Artur Heyece konuşmasına şu sözlerle son verdi:

Merge yükseltmesi başarılı olursa… yatırımcılar, fiyat yükseldikçe ağın daha fazla kullanılacağını ve daha deflasyonist hale geleceğini bilerek bugün ETH satın alacak, fiyatı yükselterek ağın daha fazla kullanılmasına neden olacak.

ethereum merge

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku