Terra (LUNA) İvme Kazandı: Rug Pull veya Boğa Tuzağı Olabilir mi?

309
Terra (LUNA) ve stablecoin projesi UST, tarihi bir çöküş yaşadı. Dünyadaki hemen hemen her büyük kripto para borsası, her iki tokeni de platformlarından kaldırdı. LUNA, sadece 7 gün içinde değerinin yüzde 100’ünü kaybetti. Ancak, tokenin son fiyat güncellemesi, yatırımcılar arasında bazı şüphelere yol açtı.

Terra (LUNA), yüzde 1500 artış kaydetti

LUNA fiyatı dün yüzde 1500 gibi muazzam bir artış gösterdi. Altcoin, son 24 saate ise yüzde 150 artış ile an itibariyle 0,00032 dolardan işlem görüyor. Daha önce Terra, ekossitemin çöküşünün ardından üretim bloğuna devam ettiğini duyurdu. Luna’nın son 24 saatteki işlem hacmi yüzde 2000’lik devasa bir artışla 6.8 milyar dolara yükseldi. Bu arada, Terra’nın dolara sabitlenmiş stabilcoin UST’si de son 24 saatte yüzde 23 arttı. UST, ağır düşüşten kurtularak 0.215 dolardan işlem görüyor. Hala 2.4 milyar doların üzerinde bir toplam piyasa değerine sahip. En büyük kripto borsası Binance, platformunda LUNA/BUSD ve UST/BUSD için spot alım satımı açtı. Ayrıca, her iki token için aynı anda para yatırma ve çekme işlemlerine de izin verdi. Ancak, yatırımcılara bu tokenlerin temelleri hakkında kendi araştırmalarını yapmaları için bir uyarıda bulundu.
Terra UST ile Bağlantılı 115 Kripto Projesi! Çöküş Kimleri Etkileyecek?
Son 24 saat içinde LUNA, çok büyük oynaklık sergiledi. Ölü bir altcoin’in fiyatındaki bu ani artış, bazı soruları gündeme getiriyor. Bu, uzmanların daha fazla para toplamak için koyduğu başka bir ”rug pull’ mu veya boğa tuzağı mı? Terra’nın kurucusu Do Kwon, uzun bir ardan sonra sessizliğini bozdu ve önemli açıklamalar yaptı. Yönetici, ekibin, projeyi kurtarmak için  Bitcoin rezervlerini kullanabileceğini belirtti. Raporlara göre, LUNA Vakfı BTC rezervi yaklaşık 70.736 Bitcoin tutuyor.

CEO ve kurucu ortak Do Kwon, sessizliğini bozdu

Perşembe günü, toplam kripto para piyasası değeri, Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 1.082 milyar dolara düştü. Piyasa, sert bir darbe alırken, Terra (LUNA) ise bu çöküşün odak noktasındaki proje oldu ve yüzde 100’e yakın bir düşüşle 0.0001 dolar seviyelerine geriledi. Terra Lab CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon’dan gelen mesajların ardından, hafta ortasında yeniden toparlanma umutları devam etti.
Terra (LUNA)'ya İsviçre'den Müjde Geldi! İşte Ayrıntılar!
 
Çarşamba günü bir dizi tweet’in ardından Do Kwon, bu sabah tekrar Twitter‘dan önemli mesajlar paylaştı. Do Kwon, ekibin şu anda Terra ekosistemini kurtarmak için Luna Vakfı’nın (LFG) Bitcoin rezervlerini kullanmaya çalıştığını söyledi. Odak noktası, topluluğu ve geliştiricileri kurtarmak. Terra Lab CEO’su bir dizi tweet’inde şunları söyledi:
Son birkaç günü telefonda Terra topluluk üyelerini arayarak geçirdim. Geliştiriciler, topluluk üyeleri, çalışanlar, arkadaşlarım ve ailem, UST krizinden dolayı harap oldu. Projemin hepinize yaşattığı acıdan dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyim. Bu olaydan ne ben ne de mensubu olduğum hiçbir kurum hiçbir şekilde kâr etmedi. Kriz sırasında ne LUNA ne de UST sattım. Halen merkeziyetsiz ekonomilerin merkeziyetçi parayı hak ettiğine inanıyorum. Ancak UST’nin mevcut biçimde o para olmayacağı artık açıktır. Ekip şu anda, topluluğu ve Terra ekosistemindeki geliştiricileri korumak için LFG Bitcoin rezervi üzerinde çalışıyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku